• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
И добре де, какво като падне на 60-62 градуса - не е ли достатъчно?
Ruseff - специалист
Я го пробвай нон стоп 24 часа със свалена темп.,например както Лазар ти каза 60 гр,че може и по-ниска.Ако работи постоянно,особено сега,когато си е студено,няма да трябва да наваксва.Не каза с какви пелети си.С Пелетерм 25,и с пет отоплителни тела трябва да спира по температура,и то с такъв разход...
джеки - специалист
котела е пелетерм-30v2M01 и пелети от дунавци 6мм-5kwh/kg. A не го оставям на 10кв. понеже си мисля че е проблем за котела. В този случаи на колко градуса да оставя тармостата на котела
Ruseff - специалист
джеки написа:
котела е пелетерм-30v2M01 и пелети от дунавци 6мм-5kwh/kg. A не го оставям на 10кв. понеже си мисля че е проблем за котела. В този случаи на колко градуса да оставя тармостата на котела
Така де,не очаквах за пет радиаторчета да ти сложат 30 кв котел,то и 25 ти е много- минимала му е 7 кВ..Ако не го спираш,сваляй смело на 58-60 гр,конденз няма да има.Има нещо неправилно изпълнено,по-добре някой колега от форума,който ти е близо,да го погледне.
LazarGanev - "Велик майстор"
Това е най-малкия Пелетерм, минималната му мощност е 10кВт. Не мисля че има нещо неправилно изпълнено, просто котелът е голям. Карай си го на минимум и това е, нищо няма да му стане. Купувай евтини пелети, те са нискокалорични, така ще му падне мощността. Може да се правят и игрички като се лъже контролера, ама трябва някой, който разбира
джеки - специалист
термостата на котела на колко градуса да го оставя. И как ще е подобре вечер да го спирам и сутрин да го пускам или да върви денонощно. В момента котела варви на 61гр термостата е на 60гр
LazarGanev - "Велик майстор"
Остави термостата на 80*С - котелът няма да ги достига, но това не е проблем. Дали да го спираш нощем - зависи какви са температурите в къщи
джеки - специалист
благодаря ви. само неразбрах със стаиния термостат можели да работи по температура или само он-оф
Danny.Kostadinov - помощник
Здравейте, какво ще кажете за този Bisolid 7-RF, безжичен е и цената е 110-120 лева, струва ли си или да заложа на гореспоменатите модели. Котела ми е комбиниран Бисолид сейвър Ц 35 и горелка същата марка, поради това загледах и тоя термостат.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Какъв стаен термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: