• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
MASTER - специалист
solo5 написа:
velsi - президент =D>
Аааа, рано му е още за президент - пропуснал е няколко маловажни регулировки :-D

Иначе респект за желанието да е полезен.
Харалампи - специалист
solo5 написа:
velsi - президент =D>

Втори глас за Велси.

И аз имам същият проблем можеш ли да постнеш една снимка на този насрещник на задната страна?

И малко повече подробности за механизма на затварянето от задната страна.

Така, значи най-после погледнах има си механизъм и насрещник, обаче ми се струва, че когато дръжката е в хоризонтално положение заключващото лостче застъпва насрещника, а не е над него. Май ще трябва да го снимам за да го видиш.


Симах го ама май малко ми е скапана снимката.

Прикачен файл

Изобр008-a.jpg
Изобр008-a.jpg (17.59 KиБ) Видяна 64738 пъти
velsi - Почетен майстор
Нещо съм пропуснал това мнение. Ако при отворено положение насрещника е "застъпан" както казваш трябва просто да го развиеш и да го преместиш малко в посока обратна на тази, в която заключва. В твоя случай надолу гледано по снимката.
rusev - специалист
Да питам и аз нещо. На картинката съм отбелязъл със стрелка мястото от пантат, на което има винт за регулиране. Въпросът е какво се регулира от там?

Прикачен файл

img_0349_207.jpg
img_0349_207.jpg (42.25 KиБ) Видяна 64050 пъти
velsi - Почетен майстор
Същото, което се регулира от там, където е пъхнат ключа на моята снимка. В твоя случай просто пантата е неподвижна спрямо касата, а се регулира спрямо крилото. Просто става въпрос за друга марка обков.
rusev - специалист
ОФФ
Дограмата е Rehau петкамерна, а обкова е Si.
velsi - Почетен майстор
Така, както си го отбелязал оставам с впечатление, че е в долната част на прозореца. Ако не е там, а е горе значи е това:

Изображение

За него съм писал за какво е. Обкова на снимките е също Si (Siggenia-Aubi).
rusev - специалист
Да в долната част на крилото е, првилно си разбрал.
velsi - Почетен майстор
Е, няма за какво друго да е освен това, което ти писах по-горе. Ако искаш все пак да сме сигурни снимай го и покажи.
MASTER - специалист
Има,има какво друго да е :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: