• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Нека намерим най-тънките цени.
alsted - майстор
На английски, на руски.
Ппечатления, отзиви, препоръки?
KingLin - майстор
Има доста добри попадения в сравнение с ибей. Обаче пък има и доста мошеници като в родния преебалник. Трябва да се внимава от кого се пазари (според рейтинга му). Хубавото е че има безплатни доставки за почти всичко но пък доста се чака. Понякога и по 2 месеца :)
silent - майстор
рядко...но има всичко....ползвай пей пал...като цяло според мен сигурността за купувача идва от пей пал а не от сайта...така че дали али или ибей все тая....
lov - майстор
В много отношения възникнали спорове се решават доста по бързо и без да се ползва посредничеството на пейпъла както е в ибея. Китайците направиха няколко такива сайта като алтернатива на ибея и правилата за търговците са много по строги. А решенията се вземат доста по бързо. На пример липсата на проследяваш номер или забавен срок на изпращане веднага води до санкции почти моментално. И винаги е в полза на купувача. Всъщност забавеното изпращане автоматично се регистрира и санкционира.
Лично ибея съм го отрязал макар че и там проверяван дали няма да намеря същото на по ниска цена. Но май вече година нямам такива находки.
zaioristu - напреднал
Вече имам около 50 покупки.Всички без проблем.В момента ми идват пратките които съм купил на 21.11.2014.
hidrazin - майстор
В дадения магазин aliexpress НЕ ПРИЕМАТ плащане с Пей Пал. Пазарува се с банкова карта - например VISA.
Може и с виртуална карта. Сайта си има собствена система Escrow за защита на клиентите и продавачите.
Продавачът не си получава парите докато не потвърдите получаването на стоката или не изтече срока за доставката. Доста е по-удобно от Пей Пал.
В момента чакам още 10-тина поръчки и трябва да направя още няколко. Разбира се има много фалшива стока, некоректни търговци и стоки които у нас са по-евтини. Просто трябва повече да се внимава и да се чете. Миналата седмица ми върнаха парите за една фалшива микро SD карта с четец.
:partyman:
vladilen - специалист
малко в страни от темата
при първата ми поръчка от Али познайте ... изчезна телефона
... е то е ясно къде се случва случката ... БГ М-ци... :butthead:
за успокоение от пратката ми оставиха калъфчето и протектора за екран, които вървяха бонус с телефона...
hidrazin - майстор
Поради тази причина - в пощата с камера и някой приятел. Взимаш и почваш да снимаш още преди да отвориш пакета.
При руснаците този начин се практикува доста. После си отварях диспут и качваш клипа.
Това разбира се за по-скъпи пратки. За дреболии не си заслужава. До сега не ми се е случвало ама има време де.
:partyman:
lov - майстор
Ами те пратки на които се вижда че са отваряни се прави рекламация още на място за състоянието на товара. На всяка пратка още при изпращането е обозначено теглото с точност до грам.
silent - майстор
hidrazin написа:
В дадения магазин aliexpress НЕ ПРИЕМАТ плащане с Пей Пал. Пазарува се с банкова карта - например VISA.
Може и с виртуална карта. Сайта си има собствена система Escrow за защита на клиентите и продавачите.
Продавачът не си получава парите докато не потвърдите получаването на стоката или не изтече срока за доставката. Доста е по-удобно от Пей Пал.
В момента чакам още 10-тина поръчки и трябва да направя още няколко. Разбира се има много фалшива стока, некоректни търговци и стоки които у нас са по-евтини. Просто трябва повече да се внимава и да се чете. Миналата седмица ми върнаха парите за една фалшива микро SD карта с четец.
:partyman:
Това не е съвсем вярно ...Алиекспрес е китайския вариант на посредник еквивалент на Ибей. т.е това не е електронен магазин от сорта на Диалекстрийм,Тинидеал, Байинкоинс и други подобни електронни магазини а е посредник между купувач и електрони магазини, частни лица и господ знае какви още. Някои от търговците в Алиекспрес приемат плащане и с Пейпал, други само с кредитни карти и през тяхната система за сигурност(на самия сайт). Затова и в Али експрес за разлика от другите магазини има всичко или почти всичко. Нека всеки сам да си преценява и да внимава какво и от кого поръчва.
Ако се върнем още по назад във времето Алиекспрес е наследник на печално известния преди години Алибаба...същата платформа като Ибей прочула се с множеството измами от недобросъвестни търговци. Реакцията беше Алиекспрес и затягане на дисциплината. Истината е че резултат има и може да се каже че като цяло измамите са рядкост но не може да се счита че са изцяло премахнати.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Пазарувате ли от aliexpress" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: