• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
sasi4 - специалист
Здравейте, искам да попитам един ват от тези лед крушки колко квадратни метра осветява ?
sstefanov - майстор
Колкото е по-далече крушката, толкова повече квадратни метри осветява.
sasi4 - специалист
Да, но по слабо ! Мисълта ми е 4 крушки по 4W ще осветяват ли добре една стая? Ето това са крушките http://v-tac.bg/product.php?ProductID=94
sstefanov - майстор
Според мен - не.
preslav - майстор
sasi4 написа:
Да, но по слабо ! Мисълта ми е 4 крушки по 4W ще осветяват ли добре една стая? Ето това са крушките http://v-tac.bg/product.php?ProductID=94
Една от 7 W осветява добре коридор, но не и стая, чувал съм, че някои са доволни от 10-12 W, но не съм виждал, за да кажа - пробвай и ще споделиш!
sasi4 - специалист
Аз ще ги използвам на полилей ако ги знаете тези с вентилаторите, те са с 4 фасунги. Все пак някой знае ли една крушка колко м2 осветява ? Ако се изчислява с формула кажете !
thinkpad - майстор
Взимаш актуалната светлинна норма за съответният тип помещение, смяташ колко лукса ще имаш на единица площ. 1 лукс е 1лумен/m2 Общо взето гадна работа. Помещение 4/3 изисква поне едно осветително тяло със светлинен поток поне 1000-1100 лумена, за да има приемливо ниво на осветление. Проверено емпирично.
dikata1975 - специалист
С две по 10w съм в хол 15кв. м. осветяват го доволно.Преди това бях с енергоспестяващи катайци по 12w , еми спрямо V-TAC каитайците са си направо свещи.Вземи си 7w разликата в цената не е голяма.
sasi4 - специалист
Еми тия крушки са по 320 лумена, аз ако сложа 4 стават 1280 лумена, а и искам да са си 4 щото полилея ми е такъв и искам да светят равномерно.
nikolovvd - майстор
Ще ти е светло и до колкото си спомням бяха на два токови кръга, т.е. можеш да включиш 2 или 4 крушки.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: