• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
alsted - майстор
Друго си е да ти изплюе чичо гошо нещо различно (какво като не си в час - явно другите са още по-назад :wink: ) Пак си изпъкнал :-D Някакво различно търговско наименовение на някакво полихлорепреново лепило
Как се шие маратонка (силикон към промазка) :-D
Шие се кожа, гьон, "гума" ...
Хидра, все се хвалиш с много инструменти. Би ли си показал шилата за обувки?
KingLin - майстор
Ох не издържам ... :lol:
Той и от шилата има 2 чувала "някъде из тях" ама не може да ги намери измежду "по 2 чувала" от всяко друго нещо :lol: :razz:
mcm - специалист
Абе аз и Прома имам и обущарски шила имам, но откакто съм пробвал тия двете посочени по горе, в 99% от случаите в къщи ползвам тях. Ползвам и Прома, но много рядко, както пишат колегите, какво ще шиеш като на хубава кожена обувка нашите производители слагат китайска куха подметка. Пробваш ли да шиеш става още по зле, а за маратонки да не говорим. Затова щом забележа проблем, лепя с едно от двете моментни лепила и досега проблем нямам, само гледам повърхностите да са сухи и чисти.
Последна промяна от mcm на съб яну 24, 2015 12:15 am, променено общо 1 път.
thinkpad - майстор
Аз ги шия с една по-дебела игла, ама само ако е оправдано. Само лепило действително рядко държи. :)
hidrazin - майстор
alsted написа:
Друго си е да ти изплюе чичо гошо нещо различно (какво като не си в час - явно другите са още по-назад :wink: ) Пак си изпъкнал :-D ....
Хидра, все се хвалиш с много инструменти. Би ли си показал шилата за обувки?
Съжалявам. Не пазя от тези неща на дядо ми. Пък и той почина преди повече от 30 години.
Помня че се занимаваше и с ремонт на обувки. Имаше дървен сандък с нещо като поставка за лъскане на обувки.
Вътре беше пълно с дървени калъпи за обувки. По смътни спомени шилата за обувки бяха с дръжка и нещо като кука.
Или нещо като тези, с които слагат "фитили" на автомобилните гуми.
Между другото някъде да съм казал че имам шила за обувки?
:partyman:
P.S. А най са ми смешни завиждащите хора. По-тъпи и от обущарски калъп. :shock: Тези които завиждат на другите с повече знания, опит, практика....
И що? Защото си нямат свои. Моите искрени съболезнования. Мир на прахта им!!!
alsted - майстор
Шапка ти свалям за познанията ти! Искрено! Пиша го не за първи път. Ама защо трябва да се изшождаш по абсолютно всичко. Защо си мислиш, че никой друг не ползва търсачката. Вярно, че я ползваш особено умно, но сляпото преписване не прави само добро впечатление :wink:
Lisko - майстор
thinkpad написа:
Аз ги шия с една по-дебела игла, ама само ако е оправдано. Само лепило действително рядко държи. :)
Губиш ! Аз ги "шия" със свински опашки и ги лепя с топло лепило. :supz:
nikolovvd - майстор
Обувките се носят на обущар, за да каже стават ли или не за ремонт.
Мислите ли, че те не различават хубавата от кухата китайска подметка?
thinkpad - майстор
Lisko написа:
Губиш ! Аз ги "шия" със свински опашки и ги лепя с топло лепило.
И? Аз ги гледам хубаво да станат, обикновено работни обувки. Шия ги с капрон, който после оцветявам в цвета на обувката, за да не прави впечатление, използвам естествените кантове в страничната част на подметката по същата причина и ги лепя с Хелмевект или подобно лепило по избор.
hidrazin - майстор
alsted написа:
... Ама защо трябва да се изшождаш по абсолютно всичко. Защо си мислиш, че никой друг не ползва търсачката. Вярно, че я ползваш особено умно, но сляпото преписване не прави само добро впечатление
И за кое преписване точно става дума? Ако е нещо от нета, в повечето случаи давам линкове.
Ако е снимка от нета - лесно може да ме "хванеш" с обратно търсене. Ако съм бил толкова глупав че да си я препиша че е моя де.
Ама няма как да стане това. А дядо ми - наистина се е занимавал и обущарство.
Ако толкова държиш, напролет като "раззимя" къщата ще поровя на тавана. Може да има останал някой калъп или нещо от стария сандък.
Сега като се замисля имаше из старите инструменти обущарски чук. Не много тежък и с широка "глава".
Май от доста години не съм го срещал из нас. Може да е хванал "крака" или някой да го е досрамяло да го върне. :?
Ама ти си свободен да си мислиш каквото си искаш. За мен няма значение. Фактите са си факти.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Лепило за обувки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: