Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
nilro - специалист
Решил съм да се захвана с направата на тавански стаи в една къща.
Ще започвам от пода.Трябва да е лек,тапло и шумоизолиран и да се опровям сам.Цялата площ е 8,5 на 8,5 метра.
Пода е гредоред с около 20 греди,като повечето,поне на око ми изглеждат еднакви по размер.
Само 5 от тях са с приблизително 3 см. по-високи от другите.
Прикачен файл:
DSC00455.JPG
Прикачен файл:
DSC00463.JPG
DSC00463.JPG (110.68 KиБ) Видяна 5542 пъти
Мисля с ръчен абрихт да изравня тези 5 греди с нивото на другите и така всичките да ги използвам за майки.
Под гредите са ковани летви,които отгоре и отдолу са измазани с хоросанова мазилка.
След рендосването ще импрегнирам гредите с нещо,а хоросана между тях ще грундирам и шприцовам с циментова хидроизолация.
Пълня обема между гредите с подова замазка Тивит до зададеното от тях ниво-около 10 см.-общо около 6 м3 и слагам ламинат с подложка.

Ще стане ли според вас така представената ситуация?
Да слагам ли мрежа,стъпила на някакви дистационери монтирани в средното ниво между градите?
Дали водата от разтвора ще ми повреди тавана на долните стаи,на който върху хоросановата мазилка съм лепил с пяна стиропор 1см.и после с винтове съм захващал гипсокартон към дъските?
Прикачен файл:
155567_168547753165917_4208970_n.jpg
155567_168547753165917_4208970_n.jpg (6.05 KиБ) Видяна 5542 пъти
Прикачен файл:
75296_168546559832703_937702_n.jpg
75296_168546559832703_937702_n.jpg (24.12 KиБ) Видяна 5542 пъти
crez - майстор
Според мен рискуваш, водата може да попадне на тавана, а и утежняваш летвите с тивита. Същият проблем съм го решил така, изравних гредите,напълних празните пространства м/ду тях с вата и отгоре водонепропусклив дебел шперплат,винтове. Фугите с цветен силикон.
l_bonev - специалист
Аз правих така на един таван в една стара кооперация.Таванските помещения бяха доста големи и просторни. Сложих подложен найлон , отгоре перлитена земно влажна замазка до нивото на гредите , OSB , подложка и ламинат. Крес обаче е прав , ако имаш възможност си сложи хидрофобен шперплат.
gechev - специалист
Перлита е опасен за паркета и ламината. Той поема голямо количество влага и много трудно я отлага.
nilro - специалист
Смятах го с шперплат и вата.Излиза ми по-скъпо,а и не споменах,че ще има и участъци с плочки.
Толкова воднист ли изглежда разтвора,че да не дръпне бързо?
Ако сложа мрежа захваната в средата на гредите,няма ли тя да поеме след изсъхване част от товара на пълнежа 500 кг./м3?
gechev - специалист
Прикачен файл:
IMAG0431.jpg
Импрегнираш дървенията с найлон или със Сика, Бетонконтакт, Бохемит и др. Полагаш и на другия ден стъпваш отгоре, а след два лепиш теракота.

Прикачен файл

IMAG0430.jpg

Тема "ТИВИТ-подова замазка върху/между гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: