• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Заваряване, ковачеството, студената обработка, тенекеджийството и др.
pansim - майстор
gosho86 написа:
Зависи какво заварявам, но средно с електроди 2.5 на около 45А и 3.20 на 75А, Пробвах и с 4, но е слаб за тях не става
Така описаната ситуация е възможна ако показанията на скалата на тока не отговаря на реалния ток даван от инвертора. Инак не мога да си обясня ка ще заваряваш с 45А с 2.5мм електрод. Не че не може, ама е далеч от истината.
Може би е добре да се измери РЕАЛНИЯ заваръчен ток и тогава да се правят изводи.
Всъщност - от къде си колега по форум? Мога да помогна с измерването ако разбира се те интересува.
koveslav - майстор
Да няма ограничител на тока за разработка? :D :D
iivanov - майстор
Бос съм , ама да се изходя. Имам досег с една машина ,та чорбаджията цвърка 2,5 с 90+А. Ама може шведите да са объркали нащо в скалата. :?
pansim - майстор
70 -90А си е нормално за 2.5 в повечето случй. Шведа не е объркал.
И на 45А може да гори ама трудно може да се нарече заваряване. :)
Аз имам Raider RD-IW20.двадесет дена след изтичане на гаранцията спря да работи.Отворих капаците и направо бях поразен електрожен който работи на 200А шината за масата беше хваната за един радиатор с дна видия малка ,така наречена копче,След разправия сега от централния офис ми искат 100 лева за поправка.Още се разправяме!
Passa - специалист
И аз ги загледах по магазините тези ел.жени на Райдър. Но явно не са много стока.
sian - специалист
Вземи си райдер iw 15
Pansim1 - специалист
Понеже темата е за Райдър...
Това което е идвало при мен за ремонт на тази марка е с определено лошо качество. И спойки и използвани елементи като количество, въобще - евтинийка, нищо повече. :idea:
Ще снимам /ако не забравя/ :)
npace - специалист
чет юни 06, 2019 3:14 pmsian написа:
Вземи си райдер iw 15
Райдер IW-15 - 400 лева.
ИЗА 190 - 400 лева.

Ти сериозно ли го препоръчваш това ... нещо? :lol:
agj - майстор
С Райдъра от 400лв.съм работил, по скоро съм го пробвал и впечатленията са ми много добри! За това какво има вътре и колко е качествено незнам...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Мнение за инверторен електрожен Raider rd-iw 16 (140A)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: