• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
pif4o - специалист
Благодаря за линкчето :)
pif4o - специалист
След като ми свърши Пелинито от 26 лева килото, взех Чибо Фемили дето разправяше колегата по горе, и си ми харесва и то, за 13 кинта си е оферта :) А и сякаш мелницата по тихо го мели.
Chefo77 - майстор
Аз изръчках сума евтини кафета - като започнем от Gimoka червено (отвратително), минем през различни варианти на Covim и сега съм на втория на Baristo - Crema. Прави страхотен каймак, но го мели твърдо, не е като Speciale (пак на Baristo), да не говорим за вендинг вариантите на Bianchi. И не е нещо особено. Май май от всичко изпробвано досега, най-много ми допадат сивото и златистото Bianchi.
Gnus - специалист
С какво е различно кафето за вендинг?
Chefo77 - майстор
По думите на продавачката в магазина - самите зърна са по-меки. Мелничката се натоварва по-малко и е по-тиха докато мели.
pif4o - специалист
И викаш прави хубав каимак тва бианчи ? колко му е килото ?
Chefo77 - майстор
Около 13 беше сивото, около 15 - златистото. От 4-5 месеца не сме вземали, не помня точно.
puxli - помощник
Искам някой да ми обясни как едно прахче ще изстърже това от снимките ми на разглобеното саеко виа венето http://puxli.snimka.bg/daily/kafemashina.857932.35650854
Junak - майстор
И на пет места да пуснеш снимките - все тая. Няма как да стане...
ZMeyGorianin - майстор
Chefo77 написа:
Тази машина не е ли с голяяямо легенче отдолу, ако тече помпата дали няма да влиза в легена и да няма как да се разбере откъде е?
Най-големият проблем на автоматите са мелачките. Ако са в лошо състояние (потрошени), оправия няма.
На моята И мия механизма на всеки 2 седмици, чистя с препарат за котлен камък като светне(въпреки, че я зареждам с вода от филтър кана) на около месец и тогава смазвам механизма. Но тя си има някакъв брояч и става лошо, ако не се съобразявам с него.
Иначе наистина са глезотия, баща ми оняден се радва:"Сина ти (на 7) ми направи кафе"! :lol: :lol:
Чибо Милано (или май беше Сицилия) - пълен боклук. Рядко, блудкаво и с неособено силен аромат. Аз си зареждам други марки на доста по-ниски от магазинните цени. Владо, пробвай Бианки силвър или голд, както и Нова Бразилия Привилег. За автоматите е по-добре да се използват вендинг-кафета, ако има варианти, зърната са по-меки и съответно натоварват по-малко мелачките.
От къде взимаш консумативите?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 14

Тема "Някои разбира ли от кафеавтомати Saeco-спешно :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: