Всичко за правенето на уеб страници и езици за програмиране.
genzlat - специалист
Здравейте,

дори не знам дали тук е мястото и дори точно какво да попитам: с две думи, искам да си направя не много сложна анимация как работи отоплителната ми инсталация-- палиш котела, водата загрява и тръгва по тръбите и радиаторите, съответно изтива и се връща в котела?
Някакво ГИФ навярно- кажете......
novgradski - специалист
Аз използвам "Beneton movie gif" ...иначе ако ехе-файл е друга работа.
genzlat - специалист
Добре де, как да го разбирам това::
novgradski написа:
иначе ако ехе-файл е друга работа.
на тъмно съм в тези неща :-D
bulhomes2 - майстор
Мога да ти кажа как аз си ги правя, но едва ли това е най-лесния начин. На тия програми им разбирам и затова тях съм ползвал. На CorelDraw си изчертавам инсталацията. На първия лист ми е първия кадър. Копирам я на втория лист и променям нещата за втория. И така нататък до колкото кадъра си искам. Всеки си чертае на това, на което може. Експортирам си всички кадри в отделни JPG файлове. Отварям ги във фотошопа и ги събирам всички в един файл на различни слоеве. Фотошопа има инструмент за анимации (Window-Timeline е на CS6, на предните май беше Window-Animation или нещо подобно) - задават се кадрите (видимост на искания слой), времетраенето, може да се добавят и междинни кадри с различна прозрачност на предходния и следващия кадър (автоматично е - само броя си избираш). Накрая създаването на самия gif е с File-Save for web (никога нямаше да се сетя, че е за това). Ето тук са няколко, които съм правил - viewtopic.php?f=10&t=43892&p=401866&hilit=%D0%B1%D1%83%D1%84%D0%B5%D1%80#p401681
genzlat - специалист
.....мерси, ама виждал ли си как се светка БГ реотан?

каква е връзката на ''ЕКЗЕ'' фаил с растерни или векторни картинки?
genzlat - специалист
bulhomes2, здравей
не видях, че си писал..... има разлика този форум от един друг с който съм свикнал.....
Всъщност ти си виновника, или по точно тези анимаций за отоплението ти който ме грабнаха, но исках да са си мои, да не стоят като копирани....
Както ми пишат по горе да се светна- от два месеца се опитвам да се светна и имам насърчителни резултати, но е изключително бавно и трудоемко, затова се престраших да попитам


ПС ако не е проблем може да ми дадеш още напътствия- и не само по тази тема!
bulhomes2 - майстор
Никакви проблеми. Можеше и директно да ме питаш, щото много случайно попаднах на темата.
genzlat - специалист
Благодаря, ще се възползвам......

Тема "МАЛКО ПОМОЩ- ПРОГРАМА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: