• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 39
Ел. инструментите. Консумативи.
mitko64 - майстор
Andri01 написа:
Преди години съм виждал из железариите във Варна да продават такъв комплект-шина,верига и ролката за нея -за монтаж на ъглошлайф.
Аз даже съм рязал с такова. Помня, че на шината пишеше Сандвиг. Предвидено беше обаче за ъглошлайф с дупка в редукторната глава( някакъв ловешки беше, комплект с апарата). Нещо се ползваше въздуха от вентилатора да създава налягане в резервоарчето с масло. Режеше с лекота букови дърва с диаметър 30-40см. Комплекта беше служебен, но един от дърводелците го взе в къщи да си реже, та изгори ъглошлайфа. Казва че нарязал 6 кубика без почивка.
mitko64 - майстор
Tочно за това говорех. Това беше някъде 97-98г. Иначе ме впечатли как реже- бяха някакви букаци по 30-40см диаметрър. Ама това много изтормозено изглежда, отделно 190лв.
profesionalist_wood - майстор
Опасна работа бе....без прекъсвач. Не ми се мисли ако се заклини,ще литне целия флекс във въздуха
mitko64 - майстор
Има си пусков бутон, както на всеки ъглошлайф, отпуснеш ли го спира моментално, когато е с веригата. Рязах за проба, впечатли ме, но това беше във времената когато имаше само щил 38.
П. Петков - специалист
nv952 написа:
anabolicbeast написа:
Тия откриха още едно мазохистично предназначение на ъглошлайфа... https://www.facebook.com/video.php?v=1560491904233511
:shock: В Перник така се подстригват :-D
Малкият ъглошлайф, окомплектован с ламелна шкурка и работещ на ниски обороти, върши чудесна работа и за... изтъркване на пети!!! :-D :-D :-D
Има малко неудобство, а именно, че човек не трябва много да се заглежда настрани и да се "заседява" в триенето на едно място. :-D, ама като е писал Джеръм К. Джеръм: ""Всяко хубаво нещо си има и своите лоши страни!", казал онзи, комуто умряла тъщата, когато дошли да му искат пари за погребението!" :)
Прикачен файл:
Picture.jpg
Picture.jpg (45.82 KиБ) Видяна 3022 пъти

За разлика от писанията във форума:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=475653.0, тази актуално-секретна информация е от форума "bg-tata.com" :)
Kirilpm - специалист
А какво ще кажете за това? https://www.youtube.com/watch?v=GSzbvJrLO4E
От "традиционния" метод категорично се отказах и отказах повечето приятели и колеги,изхвълих и втулките,за да не ми се наложи някога да срежа нещо набързо.Това на клипа не ми изглежда по-опасно от димантина примерно,няма зъби като циркулярните дискове,предполагам трябва да е безпоасно,а ако наистина е безопасно ще е много практично.
Belgarionbg - напреднал
Тъкмо дочетох темата. Като си помисля как точно вчера загледах няколко диска с идеята да ги бухна точно на флекса. :|
Мислех си, че е логично да мога да ползвам и такъв тип дискове. :-D
Смятам да режа едни стари плоскости, в които най-вероятно има и метални пирони тук таме, та ме предпазихте да не стана жертва на глупостта си... :rolleyes:
Явно ще търся познат с удачните инструменти за целта.
Chefo77 - майстор
Ааа, ако искаш да се изпонарежеш или да се самогътнеш, има далеч по-сигурни начини ... :)
mitko64 - майстор
Още нещо за ъглошлайфите, от личен опит и сцепен пръст- никога, ама никога не монтирайте карбофлексови консумативи, минали през нагряване(пожар). Вчера извадих голям късмет, че се разминах само с контузен пръст на ръката, пръсна се една камбанка за шлайфане на мозайка(огледах я предварително за пукнатини), още при първият допир с мрамора, срещу мене имаше една пластмасова кофа- един шрапнел я проби и от двете страни #-o ., отделно покриви предпазителя, абе късмет извадих. Събрах всички горели консумативи (сигурно за 50лв,), та в кофата за боклук.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 39

Тема "Диск за рязане на дърво за ъглошлайф?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: