• 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
andro440 - майстор
nikolaytatarov написа:
=D> =D>

:? :respekt: :prost:
Здравейте
На 300те волта изправено съм с 660мф и като го напъна неможе да кара и 1.5мм електрод, без да прекъсне дъгата и след известно време да пука IGBT-тата.
Струва ми се малко са тези 660 мф какво ще кажете вие
Благодаря предварително
andro440 - майстор
xaaxooo1 написа:
Здравейте
На 300те волта изправено съм с 660мф и като го напъна неможе да кара и 1.5мм електрод, без да прекъсне дъгата и след известно време да пука IGBT-тата.
Струва ми се малко са тези 660 мф какво ще кажете вие
Благодаря предварително
за това само Цветан ,ще ти помогне ..! му др ,на каква честота работи бармалейката ти?
Че са малко, спор няма, трябват ти около 1000 за да изкараш сносна мощност, но и със 650 ще работи.Проблемът ти е друг. Провери си импулсите и фазировката на токовия траф. Препоръчвам да го включиш на лабораторен трансформатор, подаваш 40в и го даваш на късо, провери с осцилоскоп импулсите, ако всичко е наред трябва да намалява ширината, когато дадеш на късо. И задължително 20 А предпазители на 220в , ако си ги сложил на 300в никога няма да изгорят преди транзисторите. Успех !
Здравейте, имам нужда от помощ. Събрах си един инвертор по резонансната схема. Но нямам баласт за да го настроя.
Четох че някои използват реостат от тролейбус, но ми се струва че трудно ще намеря. Други навиват канталов нагревател от тези за печка Елва , но имам само малка снимка и не знам дали въобще ще стане, тъй като се изисква 0,15-0,2 ома на 160А , а самите нагревателчета са с диаметър 0,4мм.

Ще съм благодарен ако някой помогне.

Поздрави
nikolaytatarov - специалист
аз моя си го направих от реотен 1500вата сгънат многократно докато докарам нужната стоиност ,някъде 0,15 ом.
andro440 - майстор
някой ако проявява интерес към следните изолаторни подложки -да пише на лични,керамични /нови!
Прикачен файл:
Снимка1084.jpg
nikolaytatarov - специалист
С цел да посъживим темата ,искам да задам следния въпрос : Кой как е решил проблема с защитата на инвертора от металния прах ,стружки у всичко което вкарва вентилатора.Вече има доста хора с готови устроиства , моля които иска да содели своето мнение или решение на проблема .От доста време мисля по този въпрос и не намирам решение което да ме задоволи.
andro440 - майстор
nikolaytatarov написа:
С цел да посъживим темата ,искам да задам следния въпрос : Кой как е решил проблема с защитата на инвертора от металния прах ,стружки у всичко което вкарва вентилатора.Вече има доста хора с готови устроиства , моля които иска да содели своето мнение или решение на проблема .От доста време мисля по този въпрос и не намирам решение което да ме задоволи.
Здравей Ники ! Аз лично съм си приготвил едни магнити от хард дискове .мисля да направя нещо ,като втора решетка на вентилатора и да е закрепена на кутията с две крилчати гайки за лесно сваляне ,на която да са и тези магнити . Още не съм го измислил как точно ще стане .
andro440 - майстор
машинката е готова !
Прикачен файл:
SAM_7929.JPG
  • 1
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: