• 1
  • 2
Вашето лично помещение
Shark - специалист
Здравейте, интересува ме какво ви е мнение за тези модели подматрачна рамка?
За мен е важно да е здрава и да не издава скърцащи звуци...

Изображение
Изображение

Цена 115 лв. за размер 160/200 см.

Изображение
Изображение

Цена 136 лв.

Изображение

Тази е с повече ламели.
Цена 182 лв.

Изображение
Shark - специалист
От това най много се притеснявам да не скърца подматрачната рамка и да не е паянтова с тея сглобки.
Не ми е спешна все още оглеждам, ако някой е доволен от конкретен модел да споделя.
VLADO66 - майстор
Аз съм с рамки на тази фирма http://www.speedo-sf.com/bg/products.php?category=4 Модела е Venus с комфортни зони. Рамките са здрави и от ламелна дървесина.
Chefo77 - майстор
На малките взех Комфорт 610 на Тед. Предимството пред по-евтините е, че сглобката не е персонална на всяка ламела със скоби към рамката, а ламелите са захванати по 2 в някакъв държач от гума, който е захванат към рамката, но е дистанциран от нея. Виж как е изпълнен на снимки. Скърцане - нулево. И никакъв шанс държача да се измъкне от самата рамка, докато при евтините вибрациите могат да измъкнат скобите. Огледай сглобките много добре, все пак веднъж ги даваш тези пари!!!
prascho - майстор
Какви пък вибрации чак толкова може да има :roll: :-D
Chefo77 - майстор
prascho написа:
Какви пък вибрации чак толкова може да има :roll: :-D
Ооо, вярвай ми - при тях има далеч повече вибряации, отколкото при нас. Само дето са от различно естество, несвързано с твоето МПС :lol:
hakama - специалист
Засилил съм се да взема лист дунапрен (35-40кг/м3) 14х130х205см , на мен ми трябва 120х200, но с оразмеряването излиза по-скъпо от заводския лист.
Чудя се дали да не си го оставя по ширина 130см и само дължината да скъся на 200см.

Доколкото знам, рамките без трегер са до 120см. Възможно ли е да се изработи 130см рамка, не съм тежък!?
Не искам с трегер.
Легло нямам, още не съм го измислил. :?
dobri_m - помощник
Аз мисля, че съм с модел компакт, и няма никакви проблеми, не скърца, не мърда, супер добре стои и добре изглежда отгорен на всичкото.
pachosz - специалист
Не съм чувал до сега рамка с такива ламели да скърца. Скърцаха преди много години, когато се правеха от чамови летви и фазер. А дали е метална или дървена, все са здрави, аз за в къщи взех дървена и няма проблеми. Взех такава, щото много ме дразни, че на металните винаги им се разминават диагоналите поне с 1 см. Не че е голям проблем, но...
А такива на Рос Мари съм слагал няколко пъти, отначало и на мен ми се виждаха много паянтови тия сглобки, но като помисля - те нищо не държат точно в ъглите, така, че и с тях няма никакви проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Подматрачна рамка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: