• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 110
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vgeorgiev - специалист
Здравейте,

Дайте ми идея как да направя връзките в разпределителна кутия, така че да не прекъсвам хоризонталния кабел. Използвам ПВ-А1.
vk - специалист
vgeorgiev, въпросът ти е неясен, задай по-точен въпрос. Какъв е този хоризонтален кабел? Много кабели се полагат хоризонтално ?
bobko - специалист
Иска да каже магистралния кабел :)
PCL82 - майстор
viewtopic.php?f=11&t=819&start=360#p562521 в същата тема на страница 19 съм качил снимка на клемна плочка, която позволява да не се прекъсва магистралният проводник. Околва се междинно, сгъва се на ухо и се стяга. Клемната плочка позволява и надежден преход от двупроводна към трипроводна инсталация. Цената на една полочка е около 1,30лв.
vgeorgiev - специалист
Нещо такова, но с три извода. Изображение
toolegittoquit - майстор
PCL82 написа:
Цената на една полочка е около 1,30лв.
Здравей. Къде се продават посочените клемни плочки, доста интересни ми изглеждат? Виждал съм ги само на картинка в определени модели разлонителни кутии, но не и самите клемни плочки в този вид.
PCL82 - майстор
Тези клеми ги бях купил от едно по-специализирано магазинче за ел материали в София ако се не лъжа на ул. Св. Св. Кирил и Методий между бул. Христо Ботев и ул. Опълченска.

В случай, че не намериш можеш да ползваш болтове с шайби и гайки, за предпочитане месингови или никелирани или покалаени. Поцинкованите не са за препоръчване, но на сухо и с тях може.
toolegittoquit - майстор
PCL82 написа:
В случай, че не намериш можеш да ползваш болтове с шайби и гайки, за предпочитане месингови или никелирани или покалаени. Поцинкованите не са за препоръчване, но на сухо и с тях може.
Клемите са интересни. Аз както казах съм ги виждал в комплект със скъпи разклонителни кутии(5лв/бр) А иначе ползвам лустер клеми, като прекарам всички проводници от едната страна, мушна ги и затегна всички проводници и с двете винтчета. Болтове, шайби и гайки става твърде обемно и не е изолирано.
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
...А иначе ползвам лустер клеми, като прекарам всички проводници от едната страна, мушна ги и затегна всички проводници и с двете винтчета...
Точно с тези лустер клеми е много обемно и ненадеждно. Използвай пружинни клеми.
:partyman:
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Точно с тези лустер клеми е много обемно и ненадеждно. Използвай пружинни клеми.
Имах конкретно питане, не съм задавал въпрос какво да ползвам. Предимството на лустер клемите е, че ги има във всякакви размери и там където вече е усуквано, без да развалям връзката мога да добавя нещо с лустер клема. А ако бяха толкова ненадежни, нямаше да си връзваш печката с винтова клема, в бойлера ти да има лустер клема, контактите ти да са отново с винтова клема и предпазителите в таблото, както и нулевата шина да са с винтови клеми. Това са просто няколко примера, които съм ги дал, където се ползват винтови връзки. Иначе ти разбирам опасенията за ниското качество на някои продавани на пазара клеми.
Лустер клемите ги ползвам, защото ги има в различни размери. Запознат съм в известна степен с пружинните, но не винаги вършат работа.
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 110

Тема "Кабелни връзки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: