• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
eldio - помощник
Здравейте, телевизора ми спря да работи. Като се пусне от бутоните отпред (че забравих дистанционното в бабини :) ) тръгва, но само се чува,че тръгва има само черен екран и долу лампичката за standby не свети нито зелено нито червено. Ако някои може да ми даде съвети ще съм му благодарен . Благодаря предварително
rositodor - специалист
От колко време е така?...Сега го изключи от контакта и го остави така няколко часа...
eldio - помощник
Тъкмо го пуснах пропуснах да спомена има звук,но няма картина и standby -я му светна. Кондензатори или нещо с подгряването на кинескопа?Дано не е ТХО-то само.
Отдавна е така, взех го от село да видя дали може да се направи нещо по него. Тъкмо се ровя за схема за да му замеря по контролните точки ако ги има на схемата, но засега безуспешно.
hidrazin - майстор
Няма как да му намериш схемата ако не разбереш какво му е шасито.
На него си пише - примерно 11АК36. Това Watson FA3631T нищо не означава.
Вътре може да има каквото се сетиш и каквото са имали под ръка.
:partyman:
barutnika - напреднал
Привет
Провери кабела от шасито (голямата платка)до платката на кинескопа.Случвало ми се е лоши спойки на платката на кинескопа.Има звук ,а няма образ.Според мен схемата е http://monitor.espec.ws/section1/topic111489.html
Хайде лека вечер и успех
eldio - помощник
привет няма ми го подгряването там в основата на шийката на кинескопа не свети. А иначе на 9-те пина на платката от ляво на дясно имам следните напрежения на 1 и 2 няма на 3-127в., 4- 346 в., 5- 127в.,6 и 7 нищо на 8- 125 в. ,а 9 е глухо(няма пин).
barutnika - напреднал
Привет
Сигурно ми пишеш какви за напреженията на цокъла на кинескопа.
Погледни има 2 кабела които идват от голямата платка до платката на кинескопа.използвай мултицет за да провериш дали има връзка между голямата и малката платка(да се увериш ,че кабелите не са прекъснати) погледни им спойките.Ако са добри ще клони към ТХО
Лека вечер
eldio - помощник
Ще ги проверя благодаря дано не е ТХО. Лека вечер
todortv - майстор
Свали платката и измери на 6 и 7 с омметър.
На платката до ТХО резистор R626.
eldio - помощник
На 6 и 7 пин на кинескопа имам 2.4 ома, а на съпротивлението R626 до ТХО -то дава 0.5 ома ( неразпоено го мерих)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "телевизор Watson FA 3631 T не работи! Моля помагайте :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: