Всички имаме коли, нали ?
VLADO66 - майстор
От евтините акумулатори ми минаха през ръцете няколко на Gigawatt на различни коли и не съм имал проблеми с тях.Знам че се произвеждат в заводите на Бош в Чехия
toolegittoquit - майстор
hidrazin написа:
Не са на МОНБАТ, румънски са - на ROMBAT. Ся пък да мина на румънски акумулатори ли? Опазил ме оня горе.
Rombat? Казаха ми Monbat. Дали са много кофти, че скоро ще си взимам и аз, и 120лв за 75Ah не е като като 250лв за 75Ah.
hidrazin - майстор
VLADO66 написа:
...минаха през ръцете няколко на Gigawatt на различни коли и не съм имал проблеми с тях....
+1 за Gigawatt. И аз до сега с тях съм нямал ядове. И сега съм с такъв.
toolegittoquit написа:
...Rombat? Казаха ми Monbat. Дали са много кофти, ....
Акумулатори ROMBAT Pilot
Ми то може да ти кажат че са правени за НАСА. Трябва ли да се вярва на всички тъпанари?
А дали са кофти ще ни кажеш като си купиш и го ползваш поне една зима. :-D
:partyman:
Chefo77 - майстор
Миналият месец купувах за едната кола акумулатор. Взех Vega на Electra ... или обратното. Няма значение всъщност.
Продавачът каза да взема от по-долните (бяха наредени един върху друг), защото били по-пресни. За доказателство ги замери ... този, който взех аз показваше 0.3 волта повече от най-горния. Хайде сега преценете сами, ако имаше онлайн магазин, от кои щеше да изпраща ...
mitko414 - специалист
Ако разликата в цената е 30%, аз ще взема този с 0,3 волта по-ниско напрежение, но както вече писаха, всеки е сайбия на джоба си и решава как да си харчи парите. От форумите може само да получиш информация, която да ти помогне при вземането на това решение.
kuger - майстор
gogyto написа:
" преди бях с Бош ама нещо май не са това което бяха..."
Би ли споделил този Бош кога е купуван и колко изкара?

Правя си едни сметки, на две поредни коли съм с Бош Силвър, единия купуван около 1999 год., продадох колата през 2006 год. с него, беше в отлично здраве, свалян за зареждане от колата само веднаж.
Втория е купуван септември 2009 год., още е на старата ми кола 2,2 дизел. Не я ползвам, защото заприходих друга, доста по-нова колица, пак дизел. Та, старата не беше палена от февруари т.г. до средата на юни, и си запали от раз. Уточнявам, акумулатора не е свалян от колата за заряд.

Сегашната е с някакъв, брандиран с марка "Рено", предполагам е набор с колата /2010 год./. Пали си, но меря напрежение при изгасен мотор и отпаднали всички консуматори, показва 11,8 - 12,00 V, явно не му достига силица вече.

Та, след този увод :-D , ще се намери ли някой да сподели от кога марките не са това, което бяха?
Защото смятам пак да купя Бош есента.
Да уточня, и двата акумулатора са купувани от сервиз Бош.
hidrazin - майстор
Вече недей да купуваш БОШ. Каквото било, било.
:partyman:
mitko414 - специалист
Аз не съм очарован от FIAMM, изкара 3 години, макар и да го дозареждах при нужда.

Тема "Кой акумулатор да купя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: