Ел. инструментите. Консумативи.
piper4o - напреднал
Привет на всички труженици на тихият фронт.
От известно време се оглеждам да обзаведа домашната си работилница с герунг циркуляр.Имам си малък настолен настолен, но си е малък.Та ми трябва да режа основно дърво-ще правя дъна и капаци за кошери,върти ми се един навес за барбекю на вилата,50 кв.м ламинат,един етаж от вилата искам да обшия с ламперия /вътре/ и др.
Та гледах циркуляри-без издърпване не ми вършат работа.
вариант с издърпване-21 см. са ок.Харесах си
http://www.screwfix.com/p/evolution-rage3-s-210mm-sliding-compound-mitre-saw-240v/60839
но с доставката ще дойде на 300 лв.
И понеже не съм много в час с покупки по интернет, разгледах месните предложения.
И намерих Райдер RD-MS06-http://www.raider.bg/bg/detail_96.html
Та за същите пари получавам на теория издърпване до 30 см.,и рязане на детайли с дебелина около 13-15 см/мерих го в магазина/.
И дилемата-но е Райдер.Има ли някой който да си го е купил,ползвал или чувал отзиви за него.Пипнах го в магазина,ми не е лош така на пръв поглед.
Идеята е да не давам много пари,но да има повече възможности.
Ще се ползва инцидентно,по няколко дни в годината, за неотговорни сглобки.В смисъл разлики в ъгли от 1-2 градуса не са проблем за мен.И чисто любителски.
Та въпроса-става ли тази машина за моите цели или не?
EDI - майстор
Не съм работил с конкретната машина, но за неотговорни неща ще върши работа.Ако си поиграеш с настройките, може и добра точност да постигнеш.Не трябва да имаш големи очаквания от сглобката на възлите обаче.
piper4o - напреднал
Е,аз и не очаквам голяма точност.По ме интересува лагеруването на изтеглянето и на диска дали са направени както трябва.Т.е механично дали е здрава.Иначе мотора по данни впечатлява с мощност,големина на рязане на детайлите и цена.Както винаги цената си е водещ фактор.А за профи дейност си е компромис,но като знам "майстори" с какви машини си вадят хляба...

Между другото машината е от доста време на пазара,та се надявам някой да сподели лични впечатления.
А, Метабо сега е на промоция в Ки*ов.Но аналога на подобна машина там е 550 лв,с намалението!
profesionalist_wood - майстор
Ами вземи си на Парксайд от Лидъл,чудесни са за парите си. Имат изтегляне до 30 см и всичко е метално по него. Аз съм доволен. Ще трябва постоянно да следиш промоциите
piper4o - напреднал
Даже не знаех ,че има такъв.За лидълските съм чувал само хубави неща.А на каква цена е?
profesionalist_wood - майстор
250 лева и са стабилни,дори всеки ден работя с нея и не е дала фира
piper4o - напреднал
Търсих в нета информация за него но няма.Нещо номер,модел...И ще се оглеждам.Реално ми трябва за зимата-тогава съм по-айляк.
piper4o - напреднал
:partyman: За сега предложението за Парксайда е лидер.Но ако на някой му хрумне нещо друго или има мнение за Райдера да се обажда.
profesionalist_wood - майстор
Стой далече от Райдер,че такъв го ядох....мани

Тема "Избор на потапящ циркуляр с издърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: