• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22
От мобилни телефони до цифрови камери
bigdragon - майстор
Фитилчо написа:
.....
Захранвам на яката а Зареждам през бялата ли? :?

Батериите трябва да са вързани паралелно ли за да си сумират тока?

Код: Избери всички

Захранвам на яката а Зареждам през бялата ли?   :?
Не , така Аймакса ще даде фира. Проверено...
Зареждането с Аймакса ще разбереш, когато му прочетеш инструкцията...
Батериите трябва да са вързани паралелно ли за да си сумират тока?
След този въпрос смятам, че не е безопасно да работиш с тези батерии...
https://www.youtube.com/watch?v=k9mcNvOGKtI



Виж Гугал какво казва по въпроса...
Изображение

Не случайно тези батерии се зареждат в негорими пакети
Изображение
Последна промяна от bigdragon на чет авг 06, 2015 3:41 pm, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
:shocked: :xplode:

Е все някога трябва да се образовам, по добре да попитам тук и да почета, отколкото да свърша като горната сМнка :lol:
bigdragon - майстор
Фитилчо написа:
:shocked: :xplode:

Е все някога трябва да се образовам, по добре да попитам тук и да почета, отколкото да свърша като горната сМнка :lol:
Приветствам начина ти на мислене.
Така се прави. Но не разчитай само на Нета.

Иначе, тези батерии са супер и машината си променя поведението.
Страхотен пусков ток и при натоварване не пада мощността.
Пробвах го на една Акита и стана почти като Макита :-D

Друго важно предимство е липсата на саморазряд. Машината седи в шкафа и когато ти затрябва, вадиш и действаш.
Позволяват голям заряден ток и се зареждат за нула време.
И те така....
Фитилчо - майстор
Купих точно с тази цел един голям комплект на Рйоби с прецакани баКтерии :-D

Имам дърворезачка, циркуляр, зеге, прахосмукачка, пистолет за силикон електрически, фенер, трион от тези правите и два верта.
Именно поради факта, че бях чел, че машината коренно си променя поведението към по добро, освен това е лека, и че няма саморазряд и , че има доста по-голям пусков ток.
Бях чел също, че ако и пуснеш 2-3 волта повече, ставала още по добре. Не зная, това последното може и да е глупост, пък може и да не е. :)
valqk - специалист
Фитилчо написа:
Купих точно с тази цел един голям комплект на Рйоби с прецакани баКтерии :-D

Имам дърворезачка, циркуляр, зеге, прахосмукачка, пистолет за силикон електрически, фенер, трион от тези правите и два верта.
Именно поради факта, че бях чел, че машината коренно си променя поведението към по добро, освен това е лека, и че няма саморазряд и , че има доста по-голям пусков ток.
Бях чел също, че ако и пуснеш 2-3 волта повече, ставала още по добре. Не зная, това последното може и да е глупост, пък може и да не е. :)
Ако не изгори, ще е по-добре :mrgreen:
Но тези батерии НЕ СА безопасни, без нужната електорника!
Също така е добре, да се съхраняват в негоримите опаковки за зареждане, защото съм чел и за самозапалване при преразреждане. (не съм 100% сигурен, какъв беше случая и дали има някаква опасност, но трябва да се има едно на ум).
Другото интересно е, че това е химически огън и не се гаси с вода, затова и е още по крива работата. Имаше нещо, с което се гаси, но не помня какво точно беше.

та:

1. зареждаш и съхраняваш в спец. негорими пликове.
2. предпазваш от преразряд и презаряд
и си ок :)
resistbody - майстор
След дълго търсене на темата я намерих и да я повдигна. Преди години я четох и ми се струваше доста сложно и направo взех нови винтоверти.
Сега виждам светлина в тунела. Някой занимавал ли се е с т.н. PCB - Protection Circuit Module
Използват се елементи по 3.7в (който може да намерите в доста добро състояние в стари батерии от лаптоп).
Казват че имат защита по под-заряд, над-заряд, късо и ток. Гледах няколко клипа в тубата и единия казва, че НЕ става да зареждаш през тях.
Та идеята ми е един PCB за изход и един(няколко) модула за зареждане.
Първия уред който смятам да преправя няма да е проблем, но идеята ми беше да се зарежда винтоверта през оригиналното си зарядно.
Изображение

Примерно https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.iXc6vL

Някой занимавал ли се е с тези модули. Смятам да поръчам няколко тези дни.

EDIT:
Намерих едно което го дават и да зарежда, BMS го водят https://www.aliexpress.com/item/4S-14-8 ... 5b31f8b40d
Lisko - майстор
Аз си зареждам с импулсно захранване 14.4V и такава платчица за 3 батерии
Virtex - майстор
resistbody написа:
Та идеята ми е един PCB за изход и един(няколко) модула за зареждане.
Първия уред който смятам да преправя няма да е проблем, но идеята ми беше да се зарежда винтоверта през оригиналното си зарядно.
Едит PСB за няколко батерии или ?

Иначе самите батерии като паднат под някакво напрежение уреда ще спре да работи и ще се "разбере".

До колкото съм гледал не всички батерии имат 'умна' част при тях - т.е. някои разчитат на зарядните при заряд, при разряд вече е друг въпрос.
resistbody - майстор
potrebitel22 написа:
resistbody написа:
Та идеята ми е един PCB за изход и един(няколко) модула за зареждане.
Първия уред който смятам да преправя няма да е проблем, но идеята ми беше да се зарежда винтоверта през оригиналното си зарядно.
Едит PСB за няколко батерии или ?

Иначе самите батерии като паднат под някакво напрежение уреда ще спре да работи и ще се "разбере".

До колкото съм гледал не всички батерии имат 'умна' част при тях - т.е. някои разчитат на зарядните при заряд, при разряд вече е друг въпрос.

ДА, един за 3 или 4 клетки. Гледам тези който си ги дават да зареждат по документи. 3S иска 12,6волта, а 4S иска 18волта.
Та 3S в 12в винтоверт може и да се зарежда с оргиналното си зарядно, само че не ми е ясно колко пуска то. Трябва да го премеря.
Импулсно какво ще рече ? Щото в китай това е на добра цена за 4
resistbody - майстор
potrebitel22 написа:
resistbody написа:
Та идеята ми е един PCB за изход и един(няколко) модула за зареждане.
Първия уред който смятам да преправя няма да е проблем, но идеята ми беше да се зарежда винтоверта през оригиналното си зарядно.
Едит PСB за няколко батерии или ?

Иначе самите батерии като паднат под някакво напрежение уреда ще спре да работи и ще се "разбере".

До колкото съм гледал не всички батерии имат 'умна' част при тях - т.е. някои разчитат на зарядните при заряд, при разряд вече е друг въпрос.

ДА, един за 3 или 4 клетки. Гледам тези който си ги дават да зареждат по документи. 3S иска 12,6волта, а 4S иска 18волта.
Та 3S в 12в винтоверт може и да се зарежда с оргиналното си зарядно, само че не ми е ясно колко пуска то. Трябва да го премеря.
Импулсно какво ще рече ? Щото в китай това е на добра цена за 4S
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22

Тема "Преработка с Li-Ion, Li-Po, LiFePo4 батерии" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: