Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Здравейте,

Имам проблем с един кухненски бокс (3х1.5м) - подът е циментов, но неравен. Понеже е доста повдигнат спрямо другите 2 помещения не може да се циментира отгоре - по-скоро искам да отнема част от цимента с шкурене примерно. Дали има машина, която може да го изшкури (някакъв шлайф както шлайф за циклене на паркет)? Ръчно с шкурка лесно се изглажда, но е голяма играчка.

Благодаря предварително!
radius - майстор
Ще трябва да уточниш дали е бетон или замазка. И колко е повдигнат? Но все ми се струва, че къртене му е майката, ако е замазка.
jekasus - майстор
Диск за шлайфане на бетон - ъглошлайф - кожух за шлайфане и прахосмукачка.
Или диск за шлайфане на бетон - ъглошлайф - широкоотворен прозорец и противогаз :-D
Циментова замазка - скоро е полагана и със шкурка се вижда резултат, но е адски бавно. А с ъглошлайф някаква специална приставка ли трябва? Понеже имам един малък ъглошлайф, но гайката, която затяга диска ще пречи на "шкуренето".
$64EN - специалист
Най-добре ще стане с машина за шлайфане на бетон. Тя е с диамантен диск за шлайфане.
На скоро в една стая с балатум, който трябваше да се махне и отгоре да се направи замазка и да се облицова с гранитогрес, имах доста неприятна ситуация.
Балатума не искаше да се отлепи, а се късаше постоянно.
За целта, след свалянето му, трябваше да се отстранят по някакъв начин остатъците от лепилото и части от балатума, за да се създаде здрава основа за последващите дейности.
За целта използвах машина за сухо, безпрахово, диамантено шлайфане на бетон (Diamond grinding system DSG-AG 125 ). Към нея свързах и строителна прахосмукачка CTL 36 E AC HD.
Цялата работа по шлайфането на пода ми отне около час и половина с 4 почивки за снимки :).
Машините са държаха много добре и си свършиха работата перфектно. Резултата е гладко изшлайфана замазка, върху която след обезпрашаване и грундиране може да се направи нова замазка.
Ето как изглеждаше пода след премахването на балатума и след първата част от шлайфането:
Изображение

Изображение

Изображение

Яде го и пушилка не се вдига. Прахоулавянето много ми допадна. Въпреки това маската е задължителна.

Изображение

Проблема е само, че това лепило с балатума се оказа доста абразивно и малко използван диск почти свърши. Но това се дължи на факта, че този диск най-вероятно не е бил подходящ за тази работа. Има различни дискове за различни по твърдост материали. Примерно диск за много твърди материали, който може да изшлайфа ~150m², ще свърши изключително бързо ако се използва за шлайфане на меки материали:

Изображение

Изображение

Изображение

Ето го и крайният резултат- перфектна основа за замазка.

Изображение

Изображение

В стаята тавана също беше много зле и трябваше да се изчегърта старият латекс, който беше нанесен върху винервайс. Който се е сблъсквал с тази комбинация знае за какво чепкане става въпрос и как за един таван си отиват 1-2 дена.

Реших и на тавана да тествам как ще се справи машината.
Там трябва доста по-бързо да се движи, понеже отдолу е слабо циментов хоросан, който много лесно се изпилва.


Изображение

Изображение

Ето го и изшлайфания таван, готов за обезпрашаване, грундиране и шпакловка:

Изображение

Изображение
Цялата процедура ми отне около час.
чет авг 20, 2015 5:29 pmamok написа:
Здравейте,

Имам проблем с един кухненски бокс (3х1.5м) - подът е циментов, но неравен. Понеже е доста повдигнат спрямо другите 2 помещения не може да се циментира отгоре - по-скоро искам да отнема част от цимента с шкурене примерно. Дали има машина, която може да го изшкури (някакъв шлайф както шлайф за циклене на паркет)? Ръчно с шкурка лесно се изглажда, но е голяма играчка.

Благодаря предварително!
Ако няма лепило... най-най лесното и доброто е грунд и самонивелиращ цимонтова смес за 1,5х3м една топба от 20лв ще ви свърши работа...


за по големи терени сега търся от Рентекс и ВсичкоПодНаем има големи ел. мотори машини с диамантени чашки.

Ако искате да се прашите и да използвате ъглошлайф
https://www.emag.bg/disk-diamanten-za-s ... D5TMNJBBM/

Също така чета на форумите... че много разредена цимотова смес замазка около 10лв/торба може да ползва :mrgreen:
Последна промяна от Virtex на чет яну 09, 2020 2:40 pm, променено общо 1 път.
Причина: премахната реклама
шоп - майстор
чет авг 20, 2015 5:29 pmamok написа:
Понеже е доста повдигнат спрямо другите 2 помещения
И как никой досега не попита колко е повдигнат?

Тема "Помощ за шлайфане на циментова подова замазка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: