Всичко за дърводелството
mi6osf - специалист
Не мога да кажа "+" и "-" в сравнение с PlanIQ, защото не съм работил с нея.
С Базиса свикнах защото правя мебел с Базис Шкаф или с Базис Мебелчик модул, след това директно го хвърлям за разкрой в Базис Разкрой.
Когато работя с Pro100, така си разпределям нещата, че да ми отдели елементи от аксесоари и кантове в проекта и от Excel формат, отново директно импортвам в Базис Разкрой.
Доволен съм, прави схема на разкроя, до него табличка, а ако си прехвърлил от Базис шкаф елементите до всеки размер ти описва и кант-а.
Базис Разкрой не знам дали има авто обръщане на детайли. В повечето случаи спазвам фладер и това не е важна за мен опция.
Когато работя с плоча без фладер, в рамките на 2-3 мин обръщам размера на ръка и е готово. Всичко е въпрос на навик.

П.С. За качване ще ми трябва малко време, да създам user или free достъп до ftp-то
pipilica - майстор
Да споделя и моя опит в разкроя на ПДЧ, от както започнах до момента ползвам само лист, молив и елка. В началото пробвах на компа но ми се стори бавно и туткаво докато въведеш всички размери укажеш на кой детайл може да се върти фладера опишеш наличните парчета и зарязах програмите. Просто всичко е до опит, е ако режеш по 20-30 плочи на ден може и да те улесни малко.
radius - майстор
bulhomes2 написа:
Бе аз потърсих за тази опция да я изключа на Оптимика, но не я открих. Ако я няма е сериозен
Още не съм я свалил, но виж какво прочетох в инструкцията : В колоната след ширина задаваме дали детайла може да се върти в разкроя (има ли фладер). Задаваме = ако няма фладер и може да се върти, и X ако има фладер и посоката му е фиксирана.
emosms - специалист
Здравейте,

точно посвикнах с Plan IQ и май като гледам не мога да задавам 2 вида кант.
Смята колко метра общо ще се кантира, но не мога да задам различни кантове които да ги сметне по отделно.

Поздрави
Здравейте,
много ви се моля някой да ми изпрати програмата PlanIQ , защото никъде вече не я откривам в интернет а много ми трябва. :)
имейла ми е rosmarryhuana@abv.bg
много много ще съм благодарна ако някой се отзове
bulhomes2 - майстор
Тя дали не спря да работи нещо? Помня, че наскоро трябваше да се уча на Оптимик-а и може и да е било заради проблем на ПланАйКю-то.
Здравейте всички, моля за малко помощ!
Години наред ползвах Plan IQ но при смяната на компютъра загубих инсталационния файл.
Ще съм безкрайно благодарен ако някой има такъв, за Plan IQ или Optimik, компютърът е с WIN10.
Благодаря предварително.

Тема "Програма за разкрой" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: