• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 198
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MrMurdjo - майстор
Наглеждам тази тема периодично, но може и да съм пропуснал. Интересува ме някой захващал ли е вариант на инвертор с микроконтролерно управление?
При руснаците видях един проект, но там микроконтролера е повече посредник и средство за индикация. А моята идея е, че той може директно да замени ШИМ управляващите интегралки, като програмно може да има много по-широки функции. Освен управление с ШИМ, може да мени динамично честота, може да генерира и различни от правоъгълни импулси. В същото време да следи изходни параметри и да дава визуална (дори текстова) информация. Всичко е въпрос на програмиране.
maleeeestrax - специалист
Понеже видях темата че е възобновена а съм скаран с електрониката и си купих готов инвертор трифазен с функция аргон.Просто ви го давам като идея за доработване да добавите аргон или да си направите трифазни. :rock:
agj - майстор
maleeeestrax написа:
Понеже видях темата че е възобновена а съм скаран с електрониката и си купих готов инвертор трифазен с функция аргон.Просто ви го давам като идея за доработване да добавите аргон или да си направите трифазни. :rock:
Я да го видим ?И отзиви за работата му ако може ?
maleeeestrax - специалист
За работата ми се струва перфектна при положение че бях с Кракра.На този му дават 250А и е малко тежичък 18кг. http://lcd.alle.bg/bb70a4f0d9urn-jpg-73 ... js7374.jpg
nikolaytatarov - специалист
И каква марка е това чудо.
ежкобежко - напреднал
Марката еVITO .По важно е как работи ?Ще е полезно собственика да опише функциите на потенциометрите на машината?
kavrykov - напреднал
Здравейте реших да реализирам схемата на genostan,силовата електроника не ми е силната страна макар че съм електричар. Ако автора чете поста ми ако може да ми прати lay файловете на платките и спецификация на елементите, понеже няма схема на БП този ще свърши ли работа http://www.aliexpress.com/item/MS-25-15 ... 54918.html, благодаря на всички за мненията. До сега съм събрал доста инфо и човек на който да разчитам за помощ при събирането на схемата и настройките.
kavrykov - напреднал
В този форум явно всеки отговор струва $., със здраве, с руснаците по лесно се общува дават lay файлове и инфо за всичко което те интересува на ниво начинаещ и имат търпение да обясняват спасибо. Спирам да пиша по темата.
gogo7777 - майстор
vakata355 написа:
Всякъкви инверторни електрожени на Български цени! :!: :!: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: vipmashini.com
НАЙ-КАЛПАВИТЕ ментета са там.
andro440 - майстор
kavrykov написа:
В този форум явно всеки отговор струва $., със здраве, с руснаците по лесно се общува дават lay файлове и инфо за всичко което те интересува на ниво начинаещ и имат търпение да обясняват спасибо. Спирам да пиша по темата.
Ти пък ...веднага реагираш ! в тоя форум първо ще ти обяснят ,че си некадърен и после ще те обвинят ,че не четеш ...на мен ми трябваха две години -а ти с две мнения за къде си се разбързал .,кажи какво те интересува и ще ти го изпратя на лични !
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 198

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: