• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте колеги, захванал съм се да си правя вибромаса. Искам да си отливам плочки за двора, тъй като са ми нужни много, а пък и след работа да се занимавам по час- два. Горе долу четох по форумите и ми е ясен начина на направата на масата, само неми е ясно ще стане ли с мотор от пералня "Роса" и дали плота трябва да е от дебела ламарина или може от влагоустойчива дървена плоскост. Масата ще е с размери 100/150. Благодаря предварително.
nanko - специалист
По-добре да е от ламарина. За мотора не мога да кажа тъй като не знам какъв е.

Иначе мога да ти предложа всичко от А до Я за производство на бетонови изделия: калъпи, отделител, оцветители, маса...
fox_vt - майстор
Този размер маса не е много добре, направи масата за един ред плочки да речем пет броя.Какъв размер плочки имаш 30/30 30/40 40/40 55/40 см.
Вярно ли е че мотора трябва да е с по- бързи обороти
Колега fox_vt искаш да кажеш да е с размер примерно 50/200
fox_vt - майстор
Плочките са със стандартни размери от рода на тези които написах,има и по малки размери тях не съм ги изброявал тъй като масата може да се ползва и за тях.Не каза какви размери плочки ще правиш.Ако приемем че ще правиш масовия размер 30/30 или 30/40 включително 40/40 то масата ти трябва да е 45 см широка и дълга колкото са дълги четири плочки 40/40 по точно калъпите де не плочките.Мотора е добре да е трифазен тъй като тоя от пералнята може и да не заработи изобщо.Плота на масата трябва да е направен така че калъпите да влизат в него на поне една трета в дълбочина,за да не се местят при вибриране.Обикновенно плота е от вертикално разположени шини които служат за дъно и върху които лягат калъпите.Целта е бетона който ще се разпилее да пада на земята а не на масата иначе трябва всеки път да го чистиш.Това е за индустриално производство.Мога да ти снимам как трябва да изглежда една такава маса.Не си казал нищо за пружините намерил ли си какви са и т н.Има варинат за замяна на пружините с тампони но там системата е доста по различна.
Колега ще съм ти много благодарен ако ми пратиш снимка на вибромаса. Пружините един приятел ми обеща от мотор. По принцип искам голяма вибромаса 100/200, тъй като тя побира и малко и много, знам ли един ден каква идея ще ми дойде. Поздрави!
fox_vt - майстор
Утре ако не забравя ще ти снимам масата.Относно факта за маса с един ред плочки е заради това ,че лесно се пълнят калъпите тъй като не се налага да се пресягаш с лопатата навътре.После и смъкването на плочките от масата е по лесно.И не на последно място теглото,при по големи изделия се налага ползването на два трифазни двигателя а при една маса за колове с дължина 240/150 се ползват два трифазни двигателя със ремъчна предавка към два вибратора с отношение на шайбите 3/1 в полза на моторите и плота е на тампони.За мотора който имаш може да се окаже че 3-4 плочки са му максимума,но това ще го разбереш когато сглобиш масата.Също така мотора от пералнята как ще го закрепиш надежно към плота също е под въпрос.
fox_vt - майстор
Малко със закъснение пускам тук снимките някой може за вбъдеще да се интересува.
Прикачен файл:
20150929_080656.jpg
Прикачен файл:
20150929_080430.jpg
Прикачен файл:
20150929_080440.jpg Работните пружини и държащата плота да не бяга.
Прикачен файл:
20150929_080446.jpg
Мотора малко е омазан с бетон :) Обърни внимание на конфигурацията на тежестите.
20150929_080446.jpg (116.76 KиБ) Видяна 2776 пъти
Прикачен файл:
20150929_080714.jpg Вадачките :) различни разновидности.
  • 1
  • 2

Тема "вибромаса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: