• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 169
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
grants - специалист
Здравейте,
имам котел VIADRUS U 22 C 23 киловата.Имам монтирани панелни радиатори 16 киловата плюс бойлер и в хола съм с конвектор ,който пускам инцидентно при нужда.Доста изчетох искам да попитам специалистите тук ,коя ще е най- подходящата пелетна горелка за този котел и тази мощност.Благодаря предварително.
filmatoplo - майстор
Пелетна горелка Грейко RB20 .
judas - специалист
От онзи ден вече пуснаха Грейкото и работи чудесно. Противно на твърденията из нета, че се слага само крива плоча, събра се и една права.
grants - специалист
filmatoplo написа:
Пелетна горелка Грейко RB20 .
А какъв разход да очаквам.С пвц прозорци съм,тухла,изолация 3 см студиопор(Частична),120 кв.
jabata - специалист
grants написа:
А какъв разход да очаквам.С пвц прозорци съм,тухла,изолация 3 см студиопор(Частична),120 кв.
Колкото сипеш, нищо няма да върне :-D
Зависи колко отопляваш, и каква температура държиш
шоп - майстор
Виадруса не се слави като икономичен котел :-D

Като отвориш вратичката виждаш директно димоотвода :shock: . На пелети без тунинг разхода ще е жесток. ( горе долу 1.5 пъти повече спрямо стоманен триходов котел или пелетен димогарен котел )

Така, че ако предвиждаш с 5 тона да изкарваш зимата си купи 7-8 тона. Ако останат-берекет.
6osi6 - майстор
шоп написа:
Виадруса не се слави като икономичен котел :-D
:) както не се слави, мога да му сваля температурата на 60,56,42 - димни газове, котел, връщаща линия. Имам неизползвано място за още два метални табулатора в последния ход и за още един ход с керамични плочи в горивната камера.
grants - специалист
6osi6 написа:
шоп написа:
Виадруса не се слави като икономичен котел :-D
:) както не се слави, мога да му сваля температурата на 60,56,42 - димни газове, котел, връщаща линия. Имам неизползвано място за още два метални табулатора в последния ход и за още един ход с керамични плочи в горивната камера.
Това нещо неможах да го разбера.Дай малко пояснения.
grants - специалист
filmatoplo написа:
Пелетна горелка Грейко RB20 .
Доколкото изчетох май това е мерцедеса на горелките.Други предложения ???
filmatoplo - майстор
Ще се объркаш така с многото горелки , освен Грейко на Виадруса се монтират горелките GP4 ,Фероли , Бисолид , и др .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 169

Тема "Виадрус на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: