• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Здравейте,
Правя ремонт на кухнята, но изпитвам трудност да реша как да направя пода. Най-добър вариант ми се струва теракот или гранитогрес, гледам и в интернет че основно това слагат всички. Но блока е панелен и искам плочките да не ми държат студено. Ламинат или балатум са също възможности, но първото не го искам заради товам че може да бъде поливан често с вода, а балатума се накъсва като се местят масите и столовете. Бихте ли ми казали дали има други варианти за под, които да са сравнително здрави, топли и удобни за почистване? Благодаря!
Чета за подовете от винил (линулеум същото ли е?). Дали се надрасква лесно?
chapara - майстор
xcal1bur написа:
Чета за подовете от винил (линулеум същото ли е?). Дали се надрасква лесно?
Няма общо с балатума. Високо износоустойчива е . Правят се подове на магазини. Тук намерих показатели:
http://www.neostil-protect.com/?href=heterogen_floor

http://www.praktis.bg/bg/Vinilova-nastilka/629/group/

http://www.e-domko.bg/products/127-pvc- ... tilka.html

Но пък съм убеден че ще е студено толкова, колкото и с теракот-гранитогрес :cool:
solar_entusiast - специалист
Не е много подходящ за кухня, но е топло и се поддържа лесно.
Паркен - но не ламиниран, а истински. Ако се надраска се лакира отново и е като нов.
mim - специалист
Теракот/гранитогрес + килим, или ако има бюджет + подово
Като се измърля килима, переш, в топлите месеци може и без него

Винаги нещо пада, разсипва се, разлива се
Ако кухнята е обединена с дневната, може да се направи само частта в кухнята с плочки, а другото с паркет или ламинат за по-топло

За мен линолеумът и подобните винаги са ми били или ала кухнята на баба или като в производствено/болнично помещение и не бих сложила вкъщи
Chefo77 - майстор
solar_entusiast написа:
Не е много подходящ за кухня, но е топло и се поддържа лесно.
Паркен - но не ламиниран, а истински. Ако се надраска се лакира отново и е като нов.
[-X [-X [-X
Нито държи топло, нито се поддържа лесно, нито е толкова елементарно като се надраска да се лакира наново и да стане като нов.
Прав си само, че не е подходящ за кухня.
solar_entusiast - специалист
Незнам в къщи сме на дъбов паркет 18мм за 20 години не е мръднал. Ходи се без чехли по него и в сравнение с ламинирания такъв в една от стаите е чувствително по-топъл.
Chefo77 - майстор
Върху ламината сложи най-тънкото килимче или мокетче и коренно ще се промени усещането за студ. :wink:
Температурата на повърхността е една и съща, субективното усещане е за по-топъл под.
Не е реклама, аз ОБОЖАВАМ дървения под!!! Просто истината е такава :(
bobko - специалист
Аз току-що завърших ремонта на кухнята и заложих на ламинат изцяло дори и под самите шкафове.С времето ще се покаже дали не съм сгрешил.Мислех да го правя една част пред мивката ,пералнята и печката с плочки,а другата с ламинат но ми се стори,че ще е по-сложно защото трябваше да изрязвам старото дюшеме,да правя замазки,да лепя плочки и тем. подобни та накрая реших цялостно монтиране на ламинат пък каквото ще да става.
  • 1
  • 2

Тема "Подова настилка за кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: