• 1
  • 2
Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
lyubohar - майстор
Транспортирал съм няколко пъти хладилник с кола-комби в полегато положение.Почти легнал.
След това-денонощие почивка.До сега никакви проблеми.Е ,е АЕГ и Сименс по на 30год.
Може би затова нищо им нямаше. :-D
Neno Er - специалист
Най-добрият съвет се дава в магазина. Момчетата знаят в какво положение да се превозва в зависимост от марката.
Хладилника го докарах до мстоназначението му, след което стоя на "краката" си четири дни. Така се случи. След включването заработи както трябва. :thumbs:
bulhomes2 - майстор
Neno Er написа:
Най-добрият съвет се дава в магазина. Момчетата знаят в какво положение да се превозва в зависимост от марката...
Струва ми се, че току що обиди всички, които се опитаха да ти помогнат...
Neno Er - специалист
bulhomes2 написа:
Струва ми се, че току що обиди всички, които се опитаха да ти помогнат...
Не съм искал, а и никого не съм обидил с нищо. Още повече човек който не е дал никакъв акъл.
Дадените ми съвети бяха умни, но не бяха за конкретната марка която и аз не бях упоменал.
Най-изчерпателен бе съвета на lov. :partyman:
solar_entusiast - специалист
Значи въпроса ви не е бил зададен коректно.
С това сте изгубили времето на всички които са си направили труда да прочетат какъв ви е проблема и да се опитат да са полезни.
Иначе за пръв път чувам, че има разлика в транспортирането на различните модели хладилници. :?
Neno Er - специалист
solar_entusiast написа:
Иначе за пръв път чувам, че има разлика в транспортирането на различните модели хладилници. :?
Оказва се, че транспортирането в друго положение освен прав, зависи как е разположен компресора и от къде му излизат тръбите към изпарителя. За това и казах, че lov е дал най-добрият съвет. :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Моля, кажете какво се случва, ако хладилник е транспортиран легнал и не е изчакано, а веднага е включен?
Andri01 - майстор
"... плеснали с ръце та се прегърнали и литнали с песни в небесата...". Че ти и зимата ли ползваш хладилник? :o :partyman:
kozl - майстор
Така е платих си превоз в Техномаркет и дойде техен бус с моя хладилник и, който беше легнал и най отдоле, затрупан с друга стока.Та като го разопакова и от едната страна смачкана ламарина. Е седе 24 часа в почивка и после 10 г. безотклазна служба. След това малък ремонт и пак служи.
lov - майстор
Зависи на коя страна е полегнал. Макар че доста се спекулира с това изчакване да се оттечало маслото. Навлезе ли в главата и седмица да го чакаш няма да излезе от там без да го прекара през системата. Тоест компресора да заработи и да го издуха. Хлабината между ротора и статора е доволно голяма а маслото не е чак толкова много и гъсто че да не може да се стартира. Реално 10-на минути са достатъчни.
  • 1
  • 2

Тема "Транспорт на хладилник." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: