Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
don_dzatara - специалист
Здравейте,
първо да кажа че електротехниката никога не ми е било силна страна :) Надявам се на разбиране и се извинявам за глупавия въпрос който ще задам.
Смених старата инсталация и поставих двужилна. Контактите са ми вързани по този начин. Към къщата няма заземителна шина. Каква роля върши този мост? При липса на заземителна шина и при този мост може ли да не притеснявам изгаряне на даден електроуред по време на гръмотевици?
nikolov333 - майстор
Зануляването и заземяването не могат да предпазят уредите от "изгаряне" при гръмотевици. [-X Прочети това http://napravisam.net/?p=12438 и това..http://shuko.free.bg макар, че за тебе е късно..
Последна промяна от nikolov333 на ср дек 02, 2015 11:05 pm, променено общо 1 път.
Dan40PancheF - специалист
don_dzatara написа:
Здравейте,
първо да кажа че електротехниката никога не ми е било силна страна :) Надявам се на разбиране и се извинявам за глупавия въпрос който ще задам.
Смених старата инсталация и поставих двужилна. Контактите са ми вързани по този начин. Към къщата няма заземителна шина. Каква роля върши този мост? При липса на заземителна шина и при този мост може ли да не притеснявам изгаряне на даден електроуред по време на гръмотевици?
Цък

Търсачката е хубаво нещо .
hidrazin - майстор
1.Свързването ти е убийствено - в прекия смисъл за използващите контакта.
2.Такъв мост (не това което си сътворил) върши работа да не утрепе тока някой човек.
3.Най-малката грижа ти е изгарянето на електроуред. По-скоро се притеснявай за хората.
И не, не върши никаква работа при гръмотевици но и не му е това работата.

Правилния начин е нулевия проводник първо да мине през пластините за зануляване и после да отиде на нулевата клема.
Желателно е това да се направи с нулевия проводник без да се прекъсва или поне да е със същото сечение а не тези жички.
Снимката твоя ли е? Гледам че е от лятото на сеткомбг форума.
:partyman:
solar_entusiast - специалист
И на дадената снимка са разменени местата на фазата и нулата за този модел контакт.
don_dzatara - специалист
hidrazin написа:
1.Свързването ти е убийствено - в прекия смисъл за използващите контакта.
2.Такъв мост (не това което си сътворил) върши работа да не утрепе тока някой човек.
3.Най-малката грижа ти е изгарянето на електроуред. По-скоро се притеснявай за хората.
И не, не върши никаква работа при гръмотевици но и не му е това работата.

Правилния начин е нулевия проводник първо да мине през пластините за зануляване и после да отиде на нулевата клема.
Желателно е това да се направи с нулевия проводник без да се прекъсва или поне да е със същото сечение а не тези жички.
Снимката твоя ли е? Гледам че е от лятото на сеткомбг форума.
:partyman:
Е следователно има ефект, просто трябва да го направя без мост. Снимката не е моя, но свързването е същото с разликата, че при моста е използван същото сечение на кабела.
Без да искам съм се спасил :-D
hidrazin - майстор
solar_entusiast написа:
И на дадената снимка са разменени местата на фазата и нулата за този модел контакт.
Ми то просто някой е сложил болтче от новото време в грешна стара дупка. :lol:
don_dzatara написа:
Без да искам съм се спасил :-D
Въобще не е смешно.
:partyman:
don_dzatara - специалист
hidrazin написа:
solar_entusiast написа:
И на дадената снимка са разменени местата на фазата и нулата за този модел контакт.
Ми то просто някой е сложил болтче от новото време в грешна стара дупка. :lol:
don_dzatara написа:
Без да искам съм се спасил :-D
Въобще не е смешно.
:partyman:
Изобщо не е, но го казах на шега. Благодаря много :)
nikolov333 - майстор
Don dzatar-e, имам чувството, че питаш, колкото да се каже и после смело да направиш някоя глупост. В темата за инсталацията ти, беше решил да я правиш в тръби..с три проводника и електротехник..а накрая май само два от проводниците са останали от целия план.. http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 20#p715753
Най-добронамерено те съветвам да намериш специалист..защото и заголването на проводниците и стягането на болтчетата на контактите също може да бъде ОПАСНО!!! :idea:
don_dzatara - специалист
nikolov333 написа:
Don dzatar-e, имам чувството, че питаш, колкото да се каже и после смело да направиш някоя глупост. В темата за инсталацията ти, беше решил да я правиш в тръби..с три проводника и електротехник..а накрая май само два от проводниците са останали от целия план.. http://forum.napravisam.bg/forum/viewto ... 20#p715753
Най-добронамерено те съветвам да намериш специалист..защото и заголването на проводниците и стягането на болтчетата на контактите също може да бъде ОПАСНО!!! :idea:
Щеше да е тройка, но ме отказаха и останаха два. Иначе вързването остана от специалист, от мен беше само прекарването и свързването на този контакт. Иначе стягането е здраво :) Благодаря за съвета :partyman:

Тема "Зануляване/заземяване на контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: