• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Мечтата на всяка домакиня
Credo - напреднал
miroki написа:
Изобщо не съм мазал. Ако са хванали нещо от салама и мезетата, това е. До следващото, постоянното миене с веро.
Щерката направо в мивката ги слага, понеже я мързи да мие и чака някой от нас. Едната се окриви леко от това.
Скоро ще сменям антиките, понеже в средната част скоро ще се пробият. Никога не са шкурени.
Преди да почна да се занимавам, даже не знаех че трябва да се поддържат, старите дъски вкъщи си деянат и без , но ако се мажат повече ще изкарат, най-добре със свински пържоли поне 2 пъти в седмица и тънки мезета през ден, в нас се яде толкова често мазно че дъските винаги са промазани качествено :lol: :wink:
lov - майстор
Ей ще ме накарате да се запаля и аз по тези дъски. Днеска се вгледах в едни изрезки дето ги ползвам за разпалки. Готови рендосани и окрайчени на размер само лепене трябва. :lol:
Credo - напреднал
lov написа:
Ей ще ме накарате да се запаля и аз по тези дъски. Днеска се вгледах в едни изрезки дето ги ползвам за разпалки. Готови рендосани и окрайчени на размер само лепене трябва. :lol:
Една дъска в повече никога не е излишна, пък и за подарък става.
Аиде като я стакмиш пращай снимки да видим и ние.

И аз мъдря една дъска, драскам чернови на sketchup, че ми се ще нещо оригинално и фешън да излезе, само дето още нищо което да ме зарадва не се е родило. :? :rolleyes:
EDI - майстор
Бе къв кетчуп ли е там, скечъп ли е :lol: .Направо подреждай парчетата на място и ще се получи нещо уникално.Най ми е кеф да работя без план, само по идеен проект.Всичко друго на място го решавам. :partyman:
Credo - напреднал
EDI написа:
Бе къв кетчуп ли е там, скечъп ли е :lol: .Направо подреждай парчетата на място и ще се получи нещо уникално.Най ми е кеф да работя без план, само по идеен проект.Всичко друго на място го решавам. :partyman:
И аз така обичам да правя понякога , но някой път кетчупа помага, че да видя как ще изглеждат нещата 3Д преди да съм бастисал някоя дъска орех и да се вайкам после, да бях ги срязал 2сантима на вместо на 4,по-добре щеше да е. :rolleyes:

Ето и няколко дъсчици на колеги :idea: , добре са се получили, радват окото, поне моето. :prayer:

https://plus.google.com/u/0/b/102955508 ... v-V-LqzoAE
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Готина тема. Моите дъски са 10-15 годишни. Имам букова, орехова, бамбукова и още някакви. Обичам си ги. Всяка си има нейно си настроение. Киснала съм ги няколко пъти в сода каустик. Най-често просто държа за малко над огъня от газовия котлон. Много силен пламък за малко време, без обгаряне.
Имам 5-6 пластмасови, по някакви стандарти бла-бла, но не ме радват. Сещам се за тях само като има мнооого месо за рязане :axe: а не ми цапа дървените
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Credo написа:
Чудно ми е дали ще се намери някой пре доволен от бамбукова дъска, ама такава която ползва яко и не е мръднала.
Имам бамбукова, най-много нея ползвам. Над 10 години. На размер ми е идеална (А4) От този тип, без халкичката Изображение
EDI - майстор
Днес подбрах няколко парчета паркет екзотика и мисля да направя една дъска.Утре ще режа и лепя, та до десетина дена ще пусна снимки какво се е получило.
radius - майстор
Тъкмо за празничните мезета :drinkers:
Credo - напреднал
Ето и още няколко идейни дъсчици на майсторчета

Прикачен файл

whale_cutting_board_2c2d2445-500x330.jpg
whale_cutting_board_2c2d2445-500x330.jpg (31.83 KиБ) Видяна 2513 пъти

Прикачен файл

22.jpg
22.jpg (9.86 KиБ) Видяна 2513 пъти

Прикачен файл

5567.jpg
5567.jpg (8.26 KиБ) Видяна 2513 пъти

Прикачен файл

super.jpg
super.jpg (29.95 KиБ) Видяна 2513 пъти
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Качествената дървена кухненска дъска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: