Много интересна и все по-често дискутирана тема.
gechevp - специалист
Здравейте колеги.
Обръщам се с молба за идеи от Ваша страна, тъй като малко се изчерпах.

Имам стара къща на 2 етажа - приземен и над него. Приземния етаж е от камък - зида е 60 см дебелина, върху него греди, дъски и отгоре намазано с кал.
Едната стая я направихме, като махнахме малко от калта и наредихме греди за да изправим и отгоре ковнахме OSB.

Сега проблема ми е с помещението което ще е баня. Прокарахме тръбите, като разковахме малко греди и махнахме калта.
Сега има нужда от малко изравняване и настилка отгоре.

Моля, дайте идеи какво да правя?
Мисля да слагам гумена настилка и душ кабина, но не зная с какво да изравня нивото, така че гумата да не бъде неравна.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво е гумена настилка?
Изравнете с плоскост OSB
gechevp - специалист
Като тези във фитнесите - дебела гума :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще може ли снимка или линк на такава?
Каква е идеята?
torbalan - Дървен философ
В къщи имам две бани върху гредоред.

Циментова замазка, както си се прави после от тази хидроизолация, дето е течна, в ъглите от гумената лента и накрая фаянс. Мразя душкабините и параваните, за това не съм сложил :)

Единствения проблем е, че пода на банята става с 5 - 6 см. по-висока от пода на коридора пред нея.

Довечера ако се сетя ще снимам да видиш как съм го измислил аз. Но със сигурност и по-добро решение може да се намери.
gechevp - специалист
torbalan написа:
В къщи имам две бани върху гредоред.

Циментова замазка, както си се прави после от тази хидроизолация, дето е течна, в ъглите от гумената лента и накрая фаянс. Мразя душкабините и параваните, за това не съм сложил :)

Единствения проблем е, че пода на банята става с 5 - 6 см. по-висока от пода на коридора пред нея.

Довечера ако се сетя ще снимам да видиш как съм го измислил аз. Но със сигурност и по-добро решение може да се намери.
Благодаря за споделената информация колега, а циментовата замазка как я полагаш?
Може ли да се направи към сегашнатаа кал? :)
rendo - специалист
Махаш калта отгоре слагаш найлон , отгоре армирана циментова замаска 3 -4 см .
torbalan - Дървен философ
Аз също бих махнал калта. Не толкова, че ще пречи, а е възможно да свали нивото със сантиметър-два...

Иначе у дома точно така са правени - върху дъските армирана циментова замазка - при сифона около 3-4 см. към края на банята със сантиметър два повече. Найлон не съм слагал.

Тема "Идеи за под на баня - гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: