• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Тани - модератор
Моля всеки, които търси прободен трион, да прочете тази тема и ако не намери отговор на въпроса си, да пише в нея, а не да създава нова тема!
Възнамерявам да си закупя зеге за домашно ползване, но искам да е надеждно и здраво. Спрял съм се на тези три модела:

BOSCH PST850PE-235лв
Изображение

SPARKY FSPE 85-200лв
Изображение

SPARKY FSPE80-170лв
Изображение

Приемам и други предложения но за предпочитане е да има махаловиден ход, регулиране на оборотите и да знам, че когато ми потрябва ще мога да си свърша работа.
На моменти ще се ползва по-натоварено.
Моля, някой който се е докосвал до тези машинки да сподели коя от трите е за предпочитане!

Предварително благодаря!
Стефан - майстор
Аз бих си купил на Бош, но от магазина им. Не от битака, или МЕТРО
masteradmin - майстор
И 3-те зегета са добри, купи по евтиното и инвестирай в ножчета за него. Някой са скъпи, но си заслужава. Особено тези с вътрешния чепраз, които режат ламинат. Перфектни са за овали.
Тани - модератор
Прав си ! Колко ли ножчета съм помлял за 7-8 години , но чак миналата си купих такова ножче. От тогава всичко режа само с такива! Получава се абсолютно точен и гладък ряз. И много по-лесно се води по линията!
velsi - Почетен майстор
Я го снимайте отблизо това ножче да се види за какво говорите.
Стефан - майстор
Аз пък си мисля, че нормалното заточване на всички видове инструменти от този вид са с вътрешно заточване. Говоря за такива ножчета, триони, банциг, гатер, бичкии и т.н. Даже и лентоотрезните машини за метал, и те са с такова заточване.

Не е нужно да се открива топлата вода :lol:
Тани - модератор
Не е така, по-евтините са с чапраз и те са по-масово по магазините.Дори да има от двата модела, ако просто поискаш ножче , ще ти дадат с чапраз.
zap - помощник
Я направете малко реклама :wink: и кажете някоя марка за ножчетата..
Аз си взех една кутийка на бош, заедно със самото зеге, обаче нещо много фира дават.. :sad:
PIP - майстор
reisser не са лоши ножчета. Иначе вида им зависи от това какво ще се реже с тях. Тея с външния чапраз са за грубо рязане, тея с вътрешното заточване верно май са най-универсални. В петък ми се налагаше да режа груби дъски дебели над 5см и съжалявах, че нямах такива с външен чапраз, не че тея дето имах не ставаха, но за грубо и бързо рязане повече тормозят зегето, а и са по-скъпи.

Колкото до оригиналния въпрос относно кое зеге, аз бих взел това дето е с най-дълга гаранция :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: