• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
dbelev - специалист
Здравейте, искам да купя ръчен циркуляр, и както винаги искам много и по възможност евтино :-D . Спрял съм се на Bosch GKS 65 GCE Professional с водещ линеал 1600мм, тъй като за начало трябва да разкроя плот и плоскости за кухня, а после ще го използвам за всякакви възникнали нужди в къщи. Не мисля скоро да купувам нов, а ми се иска да направя и някои мебели. За това и трябва да има надеждна поддръжка в БГ. Има ли по-евтини алтернативи? Ако може и да препоръчате подходящи дискове за точни и сравнително дълги разрези ще е чудесно :o
nikolson - майстор
Прикачен файл:
festool.PNG
festool.PNG (40.81 KиБ) Видяна 8161 пъти
dbelev - специалист
Много над бюджета ми е. Започнах да мисля от Bosch PKS 55 - около 170лв. Минах през Bosch Gks190 - около 270лв. И сега Bosch GKS 65 GCE - около 600лв. :? А ще трябва и за зеге и др. инструменти да мисля.
nikolson - майстор
dbelev написа:
Много над бюджета ми е. Започнах да мисля от Bosch PKS 55 - около 170лв. Минах през Bosch Gks190 - около 270лв. И сега Bosch GKS 65 GCE - около 600лв. :? А ще трябва и за зеге и др. инструменти да мисля.
Да де, 600 лева, ама без линеал. Ако споделиш за конкретно каква работа ще е, има по-бюджетни варианти. Напр. Шеппах или зелен Бош, или Скил, пак с водеща шина. При Боша и Скила са пластмасови и им дават 1мм/1м точност.
ZEDYCUS - майстор
dbelev
Здравейте, искам да купя ръчен циркуляр, и както винаги искам много и по възможност евтино :-D . Спрял съм се на Bosch GKS 65 GCE Professional с водещ линеал 1600мм, тъй като за начало трябва да разкроя плот и плоскости за кухня, а после ще го използвам за всякакви възникнали нужди в къщи. Не мисля скоро да купувам нов, а ми се иска да направя и някои мебели. За това и трябва да има надеждна поддръжка в БГ. Има ли по-евтини алтернативи? Ако може и да препоръчате подходящи дискове за точни и сравнително дълги разрези ще е чудесно :o
Ако си мислиш че с този циркуляр ще станат качествени рязове на ламинирани плоскости много се лъжеш, резултата надали ще ти хареса. Иди в във всеки Практикер или Баумакс, Алати с рамкови циркуляри за разкрой(монтирани покрай стената) и си поръчай едно кантирано парче и виж какво ще получиш.
Това е циркуляр за дърво или шперплат основно. На ламината ще се получи само един качествен ряз, другата страна ще е накъртена.
nikolson - майстор
То и на туй му се намира колай. Реже отгоре видимата част, отдолу-скритата. Макар че с трион с повече зъби, добре заточен и с правилната дълбочина, няма да има (много големи) зачеквания. Ламинат не съм рязал, рязал съм фурнировано ПДЧ от стария матр"ял, не ми се е зачеквал. Чувал съм за облепяне на долния край с хартиено тиксо, против зачекване.
dbelev - специалист
Основната ми задача е да разкроя 1 плот и няколко плоскости за кухня и да монтирам всичко в тази кухня (на дъщеря ми). Но тя е в Германия, там нямам инструменти. Идеята е да купя циркуляр, зеге и мултифункционален инструмент, да свършим работа там и те да ми ги докарат лятото и аз да си ги ползвам тук. Около 300€ струва комплекта, който споменах горе. Спрях се на Bosch, защото четох, че гаранцията важи за цяла Европа. Ако мислите, че това може да стане с Bosch PKS 55  или Bosch PKS 66 и линеал на Wolfcraft (гледам Amazon), то разходите биха паднали на около 300лв :o .
dbelev - специалист
Малко допълнение - линеала на Bosch, за който говоря е алуминиев, а като допълнение машината идва с куфар L-BOXX.
nikolson - майстор
Ти си решаваш син или зелен Бош. На Волфкрафт линеалът не знам дали ще стане, според мен не. По-горе писах за линеалите на Скил и зелен Бош, в линковете се виждат.
dbelev - специалист
Благодаря за ликовете nikolson. Този зелен бош не го бях видял. И пак пред мен е стария въпрос - евтиното или скъпото? В амазон видях доста дискове. Дали с подходящ диск зеления бош ще доближи качеството на синия?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: