• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
don_mimo - помощник
Здравейте,
Честито Рождество Христово!

Бихте ли казали актуални цени за поставяне на гипскартон, интересува ме цена от до труд+материали...готово за боядисване/ около 7-800м2/. Една част от къщата .която е ново строителство и на тухла отвътре ще е с гипскартон на лепене, а друга с гипскартон на конструкция+вата /това са външните стени/, както и таваните ще са окачени с гипскартон +вата.
Възмонжно е и с гипсова шпаклова да се направят стените, но ми се струва че по евтино и равно ще стане с гипскартона :)1
поздрави,
Димитър

Открийте доказани майстори за поставяне на гипсокартон

Свържете се с препоръчани специалисти за изграждане на преградни стени от гипсокартон

Намерете опитни специалисти за направа на окачени тавани
egomen66 - майстор
don_mimo написа:
Здравейте,
Честито Рождество Христово!

Бихте ли казали актуални цени за поставяне на гипскартон, интересува ме цена от до труд+материали...готово за боядисване/ около 7-800м2/. Една част от къщата .която е ново строителство и на тухла отвътре ще е с гипскартон на лепене, а друга с гипскартон на конструкция+вата /това са външните стени/, както и таваните ще са окачени с гипскартон +вата.
Възмонжно е и с гипсова шпаклова да се направят стените, но ми се струва че по евтино и равно ще стане с гипскартона :)1
поздрави,
Димитър
:arrow: http://maistorplus.com/blog/post/896/le ... arton-ceni
Шпакловката предполагам , се заплаща отделно... #-o
don_mimo - помощник
все си мислех .че е по евтино 15лв/м2 лепенето и към 20-22лв/м2 на конструкция...
seb - напреднал
don_mimo написа:
все си мислех .че е по евтино 15лв/м2 лепенето и към 20-22лв/м2 на конструкция...
Зависи от региона.В Бургас например цените са такива каквито си писал по-горе.И то заедно със шпакловката.
bota156 - специалист
За мене всичко което искат "майсторите" над стойността на материалите е НАГЛОСТ и безочие.
Материалите са 8-10лв квадрата, толкова трябва да е и "безценния" им труд.
Аз аматьор САМ правя по 15кв на ден за 6-7 часа - без шпакловка, а нямам ни хубав нивелир - магнитна сола примерно, ни хубав винтоверт.
ДА не говорим че нямам изобщо ножици и ползвам флекс за разкрояване
chapara - майстор
bota156 написа:
За мене всичко което искат "майсторите" над стойността на материалите е НАГЛОСТ и безочие.
Материалите са 8-10лв квадрата, толкова трябва да е и "безценния" им труд.
Аз аматьор САМ правя по 15кв на ден за 6-7 часа - без шпакловка, а нямам ни хубав нивелир - магнитна сола примерно, ни хубав винтоверт.
ДА не говорим че нямам изобщо ножици и ползвам флекс за разкрояване
В тия квадрати на ден влиза ли пазаруване, гориво, качване на матеряли, инвестиция за професионални инструменти, четене на проекти или джаста-праста , па който шпаклова да му мисли :?: А знанията, знанията къде са, защото теми бол от сорта: Пука ми се шпакловката по фугите, падна ми тавана и т.н.т. :lol: :-D :-D :-D :-D
Andri01 - майстор
Към чапара: дай съвет, с какво за запълня фугите между плоскостите на ГК с които облицовах камината. Температурата не превишава 60гр. Фугите не са големи 1-3мм.,след запълването и тест в работа,искам да я измажа,но това ще е лятото. Има ли силикон,който ще задържи някаква мазилка-евентуално бяла,релефна ? С цел да поеме разширението при нагряване,колкото и малко да е и същевременно да не се отлепя.
chapara - майстор
Andri01 написа:
Към чапара: дай съвет, с какво за запълня фугите между плоскостите на ГК с които облицовах камината. Температурата не превишава 60гр. Фугите не са големи 1-3мм.,след запълването и тест в работа,искам да я измажа,но това ще е лятото. Има ли силикон,който ще задържи някаква мазилка-евентуално бяла,релефна ? С цел да поеме разширението при нагряване,колкото и малко да е и същевременно да не се отлепя.
http://www.saratoga.bg/saratoga-pochist ... 00-gradusa

http://www.eisentraumbg.com/product/fir ... cone-1500/

https://www.google.bg/search?q=%D0%BE%D ... 74&bih=341
Въпроса като цяло обаче трябва да бъде разгледан така, къде ще се оберат линейните разширения :?: Цялостното изработване на картона(надявам се да е огнеупорен :idea: :?: )трябва да има ръб на приплъзване.
Надявам се също че е изпълнено така:
Изображение

И към стените така, като на последния слой картон има завършващ профил който да има възможност да обира темп. разширения :wink:
Изображение

След това бих шпакловал с ПВЦ мрежа и флексово лепило
http://www.marisanbg.com/bg/oblitsovane ... qXzRk_0RLM

И накрая силикатна мазилка, нещо на Баумит :wink:
Andri01 - майстор
Благодаря,ГК е огнеупорен разбира се,фугите са малки и запълването им няма да е проблем. Измазване-на лято-като стане топло :).
chapara - майстор
Andri01 написа:
Благодаря,ГК е огнеупорен разбира се,фугите са малки и запълването им няма да е проблем. Измазване-на лято-като стане топло :).
Ей за такива неща, когато се знаят се плаща(не конкретно към теб Andri01). А иначе ако ще се въртят само винтове и ще се плескат кюфтета е друга бира :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Актуални цени за поставяне на гипскартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: