Жилището на най-малките
bager - специалист
Стаята на малчо не е от големите, да не кажа, че направо си е малка :) . Някакви бледи спомени от детството ми, както и самата практичност ми дадоха идеята за легло-къща. Хем става за спане, хем - за игра. Не че съм имал, ама сякаш винаги съм искал да имам такова нещо.
Поразгледах какво се предлага готово и след като нищо не ми "хвана окото", реших сам да се заема.
Няколко рисунки, малко измерване, малко сметки и започнах.
С безценната помощ от приятел, конструкцията за един уикенд беше готова. След това имаше лакиране и доукрасяване разбира се, но вече мина година и половина, откакто я направих и още добавяме по някой детайл тук и там.
Ама то това му е и готиното - малки хрумвания, с голям ефект. :)
Така се появи коминчето, фенера на терасата, саксиите под прозорчетата, "чушките, чесъна и царевицата" под стрехата и още... :)

Всичко е доста грубичко, използвал съм коларски болтове и винтове за дърво, както и на места Г-образни планки.
Материалът е чам - гредички 10/10см, 4/4см, гладка ламперия и тополов шперплат.
Тест за здравина имаше и смея да твърдя, че без проблем издържа трима - четирима възрастни(едвам събрани на "горния етаж") :)
С лакирането се изложих - има доста места с неравномерно нанесен лак, но това е резултат от бързане и нетърпение.
Някога може и да го прелакирам, ама най-вероятно така ще си остане... :)

И понеже знам, че една снимка казва повече от сто думи - ето:

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

5.jpg
Последна промяна от bager на вт яну 26, 2016 6:05 pm, променено общо 1 път.
bager - специалист
И още:

Прикачен файл

6.jpg

Прикачен файл

8.jpg

Прикачен файл

9.jpg

Прикачен файл

10.jpg

Прикачен файл

11.JPG
egomen66 - майстор
Много хитро и готино. :prayer: :supz: Облечи и трегера (тригер) с ламперия...предполагам сега е на гипсо-картонова конструкция , и е уязвима. :partyman:
bager - специалист
Трегера е открит само отдолу. Не го облицовах за да не намаля още и без това малката височина под него.
Моят хлапак се научи да се пази и да не си удря главата там, но на гостуващите хлапета често им припомням да внимават :) . Щеше да е доста по-добре без трегера, но ...
На двете предни греди съм навил конопено въже за да им обезопася ръбовете.
Завързах и един хамак, който се ползва от време на време за забавление(на снимката е привързан за да не пречи).
А иначе размера на матрака е 190/120см и става и за възрастни. Често се ползва като стая за гости. :)
Прикачен файл:
12.jpg
А отсреща...
...
bager - специалист
...
А отсреща, за да е в унисон с къщичката, има една етажерка - дърво.
Не ми се щеше да слагам най-обикновена етажерка и затова е малко по-различна.
Наистина, етажерката в този си вид не е чак толкова практична, колкото би била една стандартна, но дава "атмосфера" . :)
Тук трябваха точни ъгли и срезове с правилните машини, и затова един приятел с налични такива е основно "виновен" за изработката и.
Материалът е 18 мм тополов шперплат. Захваната е здраво за стената и се ползва и за катерене до горните клони за да се поставя или взима нещо от там.
Както обича да казва детето - етажерка-стълба. :)
В интерес на истината и тук можеше да се постарая повече с шлайфането и боядисването, но за момента е добре.
Предполагам след две-три години /живот и здраве/ ще трябва да махам всичко и да правя стаята "по-сериозна" :) .

Това е "дървото" :

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
egomen66 - майстор
Много си е добре даже... :supz: :rock: И пак малко критика... Срий тези тръби с конопено въже , или нещо друго. Всичко да е в унисон. :partyman:
ivailokrustev - специалист
bager, получило се е много добре. Може и аз да се замисля за нещо подобно.

Тема "Мезонет за хлапета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: