• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30
От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
Производителите мислят схеми как акумулатора да работи точно колкото му е гаранционния срок. Има ли смисъл да се замисляме за десулфатизация и сложни у-ва :?
pansim - майстор
kozl написа:
Има ли смисъл да се замисляме за десулфатизация и сложни у-ва :?
Смисъл няма!
Освен за раздвижване на мозъчните процеси :)
alien - специалист
десулфатора има смисъл и работи перфектно на нов забравен и сулфатизирал акумулатор, не на стар таралясник дето плочите са му на прах на дъното :-D
иначе прости схеми бол - стабилизатор (или изключване) на около 14.2 - 14.4 волта с ограничение на тока и при добро желание защита от късо и обратно включване, нищо по сложно от това не си заслужава, дори температурна компенсация на напрежението няма смисъл
простичко зарядно с волтметър, амперметър, защита и евентуално десулфатор, това е
moreno - специалист
Прикачен файл:
DSC_0030.JPG
Спретнах си едно,работи добре като изключим известната на всички температурна нестабилност.При минус 19 на открито -първите 2-3 минути се чудеше дали да тръгне. :shock:
Прикачен файл:
DSC_0038.JPG
DSC_0038.JPG (70.3 KиБ) Видяна 2342 пъти
marc - специалист
moreno, здравей. Виждам, че в зарядното използваш волтметър+ амперметър. Със сигурност е от алиекспрес. Имам намерение да си поръчам такова нещо 30 в / 10 А . На всички схеми в алиекспрес е дадено отделно захранване за уреда и отделно захранване за товара. На снимката виждам, че си свързал двата червени и двата черни проводника в паралел, тоест използваш само един токоизточник и за уреда и за товара. Така ли си ги свързал, да не би да се заблуждавам? Твоето устройство до 10 А ли е или повече?
На мен ми стига да отчита до 10 А.
batVenci - специалист
teon написа:
...разгеле, да си дойдем на темата :)...
http://www.vwclub.bg/forum/download/fil ... &id=172731
Гледам схемичката, която начертах преди по-вече от 4 години във Фолксваген форума, си се върти из интернет пространството още...
Vectra - специалист
Ааа, не само се върти ама и работи като в моя гараж например! Евала бат Венци! =D> =D> =D>
hidrazin - майстор
Схемата не е гофаджийския форум и не е от четири години а от време оно.
Справка:
- списание Радио, телевизия, електроника 1993/10/стр.22
- Приложни радиоелектронни устройства Георги Кузев V част, 1988г. , стр.71
- Зарядни устройства, братя Ходасевич А.Г. , Ходасевич Т.И. , Москва 2005г. стр.89
:partyman:
moreno - специалист
Използвам "Цифров волт-ампер метър 100В 10А" от OLX.Захранването му през 7808 или 09 беше,след горчив опит със самозапалил се такъв.След месеци работа на регулируемо захранване на около 20 волта просто изпуши. :?
kr1100 - майстор
hidrazin написа:
Схемата не е гофаджийския форум и не е от четири години а от време оно.
Справка:
- списание Радио, телевизия, електроника 1993/10/стр.22
- Приложни радиоелектронни устройства Георги Кузев V част, 1988г. , стр.71
- Зарядни устройства, братя Ходасевич А.Г. , Ходасевич Т.И. , Москва 2005г. стр.89
:partyman:
:prayer: И мен ме човъркаше нещо ,че тази схема е по -стара от споменатото във VW форума , но не и се търсеше. Явно съм я виждал в книгата на Кузев.
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 30

Тема "Схема на зарядно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: