Много интересна и все по-често дискутирана тема.
torbalan - Дървен философ
Аз по-тънки си ги представях, но съм съгласен със забележката за цикленето.

Особено ако се ползват валцови машини.
nikolson - майстор
Аз съм написал, това, което съм прочел. Филиите са един инч, т.е. 25.4мм, за фугина е това, което написах. Дали..., как..., идея нямам. За пари не говорим, защото цената ще иде не над бамбук, ами над екзотичен масивен паркет. Само си помислете, фуга 10% от 20 м2, при 25 мм е 50 литра. Хубаво го карате да слага пет, шест, десет сантиметра "филии", ама я сметнете колко матр'ял ще иде.
ProvideR - специалист
nikolson написа:
Аз съм написал, това, което съм прочел. Филиите са един инч, т.е. 25.4мм, за фугина е това, което написах. Дали..., как..., идея нямам. За пари не говорим, защото цената ще иде не над бамбук, ами над екзотичен масивен паркет. Само си помислете, фуга 10% от 20 м2, при 25 мм е 50 литра. Хубаво го карате да слага пет, шест, десет сантиметра "филии", ама я сметнете колко матр'ял ще иде.
Колеги,
мерси много за идеите. Ще видя как вървят цените на материалите и ще мисля тогава. До към 400 лв мога да дам някъде. Иначе ламиниран паркет ми е най-лесно.
torbalan - Дървен философ
То като се фугира - фугомасата ще го стегне.

А за съжаление фугата е повече от 20% при кръгла дъска...

Ще трябва фугомаса на едро. Не знам състава на тез магии. Дали не може да се произведе в домашни условия от нещо достъпно?
Pooh - майстор
А бе, не че някога съм виьдал дори как става, но си представям шлайфането, а не цикленето, СЛЕД залепване, уплътняване и фугиране. Самите дискове не е необходимо да са идеално нивелирани - това ще го направи огромното количество лак на финала. :wink:
ProvideR написа:
До към 400 лв мога да дам някъде.
:lol: :lol: :lol: :lol:
nikolson - майстор
ProvideR написа:
До към 400 лв мога да дам някъде. Иначе ламиниран паркет ми е най-лесно.
[-X Тц.
Тези 10% са занижени стойности. Помисли, колко тюхкания има за съотношението кубик/плътен кубик дърва за огрев. Ще ти стане ясно.
nikolson - майстор
torbalan написа:
А за съжаление фугата е повече от 20% при кръгла дъска...
Именно, при идеални кръгове е към 22%. Ама...да не го стряскам.
torbalan - Дървен философ
ProvideR написа:
...До към 400 лв мога да дам някъде...
Това съм го проспал :)

При тоз бюджет - ламинат.
Ще останат пари и за един банкет след това...
EDI - майстор
Малечко е бюджета.Има един малко по-евтин вариант, до определено ниво се фугира с циментов или лепилен разтвор като пълнител, а само отгоре се залива със смола, ама пак няма да стигнат определените от колегата парици.
genkogenev - специалист
К :?: акво стана с онова буре - масичка ?

Тема "Съвет за уникален дървен под" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: