Работа с гипскартон за напреднали.
The_FAN - специалист
С гумена маламашка става екстра !
marto - специалист
преди месец някъде правих на една къща таваните(прави) и собственика поиска да му направя и в баните таваните но без да ги затварям(не беше взел зелен картон)идеята беше след 2-3 дена да отида и да довърша но се обади след месец,фаянсаджията беше облякъл баните с плочки и на една беше спрял с цяла плочка 6-7см под конструкцията!!

приложените снимки не са нещо особенно но показват как може да се свали надолу малък таван без излишна работа и демонтаж :wink:

Изображение

Изображение

Изображение
Takezo Sensey - модератор
преди и след :-D


това "уд" незнам какво прави м-ду "цд"то но мисля че се прави със кръстата връзка :?

Прикачен файл

Изобр.130.jpg
Изобр.130.jpg (79.23 KиБ) Видяна 20851 пъти

Прикачен файл

Изобр.134.jpg
Изобр.134.jpg (86.45 KиБ) Видяна 20851 пъти
В Англия си има гипсокартон дебел 6 мм,огъва се много лесно,мисля че беше на Нордгипс производство.Слагаш 2 слоя и става 12 мм-почти стандартен борд.Наскоро правихме извити стени в болницата,стана идеално.Дали ги няма и в България,спестява много грижи,става и за подложки при обръшане на прозорци и вратопрозорци.
The_FAN - специалист
Има ги ама не са много популярни заради цената.
Заради начина на работа в складовете у нас (да се разбира пиян хамал да ти товари картона) също ти се отщява да ги ползваш...а съхраняването на материалите за сухо строителство е на ниво само в складовете специализирани само за това. За съжаление не винаги е удобно да пазаруваш от тях, а и транспорт много рядко им се намира свободен....бе BG !!!
Takezo Sensey - модератор
gamper написа:
В Англия си има гипсокартон дебел 6 мм,огъва се много лесно,мисля че беше на Нордгипс производство.Слагаш 2 слоя и става 12 мм-почти стандартен борд.Наскоро правихме извити стени в болницата,стана идеално.Дали ги няма и в България,спестява много грижи,става и за подложки при обръшане на прозорци и вратопрозорци.

Има и тука на цена ...18 лв. квадрат :shock: :shock: :shock: :shock:
vpd
фигури с малки разлики в нивата от 4-5 см и по сложна форма могат да се направят и от студиопор, след това се залепят и шпаковат, недостатъка е , че не могат да им се вгражда осветление
The_FAN - специалист
vpd написа:
фигури с малки разлики в нивата от 4-5 см и по сложна форма могат да се направят и от студиопор, след това се залепят и шпаковат, недостатъка е , че не могат да им се вгражда осветление
Това с червеното дали би ни обяснил какво е ?
rusev - специалист
Това или е пор, който работи в студио, или е студио за порове.
Аз-1 - напреднал
vpd написа:
фигури с малки разлики в нивата от 4-5 см и по сложна форма могат да се направят и от студиопор, след това се залепят и шпаковат, недостатъка е , че не могат да им се вгражда осветление
Няма ли някакъв начин да се вгради осветление?

Тема "Хитринки относно направата на орнаменти от ГК." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: