• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
bulhomes2 - майстор
bigdragon написа:
...Най-добре за бояджийски цели използвайте друг гарантирано сух маркуч...
Най-после да си дойдем на думата. Затова казвам, че е по-добре омаслителя да е отделно точно преди машината. Тоест да не е група, а отделни компоненти. Цената е все същата.

ПП. Конденза се получава най-вече в бутилката, ако няма разширителен съд преди нея (вид кондензоуловител). Получава се и в маркуч, който се въргаля гол по студения под. Затова е добре и филтър преди бояджийския пистолет, но за съжаление тези от 8-10 лв пропускат по някоя капка.
palefaced - специалист
Здравейте, тъй като не разбирам грам от материята която изчетох, искам дс попитам за мнение. Трябва ми компресор кокто ще се ползва с такер... за коване на рамки . Общо взето 3-4 дена в годината + евентуално за гумите на колата и да си обдухвам разни детайли. Ще кова пирони и скоби около 30мм. Ще се радвам да ме насочите към нещо което ще ми върши работа. Има и втори вариянт в който ще го ползвам за боядисване на кошери... но това си зависи и от цената. Моля за предложения от хора който са ползвали и ще ме насочат така че да избера най доброто за нуждите за който ми трябва компресора. Благодаря !
preslav - майстор
palefaced написа:
Здравейте, тъй като не разбирам грам от материята която изчетох, искам дс попитам за мнение. Трябва ми компресор кокто ще се ползва с такер... за коване на рамки . Общо взето 3-4 дена в годината + евентуално за гумите на колата и да си обдухвам разни детайли. Ще кова пирони и скоби около 30мм. Ще се радвам да ме насочите към нещо което ще ми върши работа. Има и втори вариянт в който ще го ползвам за боядисване на кошери... но това си зависи и от цената. Моля за предложения от хора който са ползвали и ще ме насочат така че да избера най доброто за нуждите за който ми трябва компресора. Благодаря !
Според мен за един такер всякакъв компресор ще ти свърши работа, но както се казва апетитът идва с яденето т.е. имаш ли компресор много скоро ще му намериш и други приложения, така че купи си най-големия според възможностите си. Бих ти препоръчал да е с отделен мотор и компресорна глава т.е. връзката между едното и другото да е ремък, а не общ блок.
palefaced - специалист
Благодаря колега, а нещо по конкретно като модел. Бих могъл да си позволя около 300 - 500 лв. При положение че си ги заслужава. Разбира се ако мога да инвестирам около 300 и взема нещо качествено бих предпочел този вариянт. Ако обаче ще си дам парите навятъра бих предпочел да дам около 500 и да съм спокоен. Един познат си взе Metabo Basic 250- 24W Oil Free /1500W, 8 bar/ и се чудя дали да не последвам примера му. Но както казах мн съм бос в материята и чакам мнения. Аз съм от Варна междр.
preslav - майстор
palefaced написа:
Благодаря колега, а нещо по конкретно като модел. Бих могъл да си позволя около 300 - 500 лв. При положение че си ги заслужава. Разбира се ако мога да инвестирам около 300 и взема нещо качествено бих предпочел този вариянт. Ако обаче ще си дам парите навятъра бих предпочел да дам около 500 и да съм спокоен. Един познат си взе Metabo Basic 250- 24W Oil Free /1500W, 8 bar/ и се чудя дали да не последвам примера му. Но както казах мн съм бос в материята и чакам мнения. Аз съм от Варна междр.
Не искам да се ангажирам с конкретна марка, но категорично не ти трябва Oil Free по ред причини - по-висока цена, по-кратък живот, често с по-малък дебит и т.н. Компресори в този ценови диапазон има на много места, но се интересувай кой предлага сервиз защото няма нищо вечно. Вземи възможно най-голям и най-нискочестотен според възможностите си. Във всеки уважаващ себе си магазин ще ти предложат варианти според нуждите ти, но пак казвам за сервиза. Аз лично не се притеснявам от китайските, често са точни копия на марковите, но на половин цена. Metabo са марка, но и при тях има фира, а половината пари ги плащаш за едното име.
На слука!
iva6ki - специалист
Аз съм вече две години с PARKSIDE PKO 270 A1 220 кинта и съм много доволен, само такер и тресчотка нямам за него. Имам гайковерт, пистолет HVL за боядисване, комплект за обдухване помпане и т.н. и къртач които засега работят отлично за моите нужди. Хубавото е че двигателя е 1,8 кв и смогва по бързо от събратята му в този клас. :)
bulhomes2 - майстор
Ако имаш трифазен ток - в продавалниците наскоро гледах два страхотни - за 350 и 400 лв, но сега са продадени. Но си бяха професионални двуглави бояджийски компресори.
Анонимен1
Аз се чудя кое е по-добре, двуглав но директно вързан към мотора или с една глава и с ремък? С двете глави ще пълни по-бързо, но дали ще има проблем от неподвижната връзка?
bulhomes2 - майстор
Кои са тия двуглави, директно вързани към мотора?
Анонимен1
Ей този съм го гледал конкретно, но съм виждал и други - https://www.amazon.de/Stanley-Kompresso ... B005F7RGZA
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: