Вашето лично помещение
filipss - специалист
Здравейте, дайте някакъв съвет с какво да си уплътня външната врата. Преди година правихме ремонт и махнах вътрешната врата и остана само външната блиндирана. (голяма грешка) но исках да спестя място. И Сега всеки път когато някой съсед си затвори външната врата или я отвори или се отвори или затвори вратата на входа всички врати в нас се местят. Особено посред нощ когато съм затворил врата на спалнята и някой реши да се прибере през ноща (във входа) и вратата на спалнята хлътва много сериозно.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Отново да монтирате вътрешна врата?
EDI - майстор
Самозалепващи гумени уплътнения, някой от многото видове микропореста гума на пазара.
filipss - специалист
ПОМОЩ спешно.. тъкмо сложих уплътнението и сега не мога да затворя вратата. Понеже реших, че имам достатъчно от уплътнението и го сложих без да го режа.. Оставих го двойно.. И сега не мога да затворя вратата. Отрезах само частта при бравата но пак не става. Какво да правя?
Да махна ли едната част и ако коя? Външната или вътрешната?
Прилагам снимки?? ХЕлп

Прикачен файл

IMAG0425.jpg

Прикачен файл

IMAG0424.jpg

Прикачен файл

IMAG0423.jpg
nikolson - майстор
Уплътнението не се ли слага на касата? Освен това, имат си и дебелини. http://www.gomaplast-bg.com/Goma_produc ... ma_BG.html
filipss - специалист
Ами не, по канта на вратата ме посъветваха.. един от магазина... ама не стана по нито една от страните и май точно дебелината не стана.
Аз с мен бях взел и още един уплътнител от 5.5 но и той не стана. Явно трябва най-малкия размер да пробвам.
Сега го махнах от цялата дължина на вратата.

Но все пак за другите читатели въпросите остават:
от коя страна се слага?
къде, на ватата или на касата?
как се мери дебелината, която ти трябва?
може ли се слага двойно или задължително се реже? и/или има ли смисъл да се слага двойно като цяло?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Махни това откъм вътрешната страна
Като е двойно накъде ще се сплеска излишното??
Няма значение на касата или на вратата. Естествено!
Това уплътнява от 1 до 7мм.

Тема "Уплътнител за външна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: