• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
hard_core - специалист
Здравейте,
предстои ми ремонт на апартамент, който не е "виждал" ремонт и почистване от 30-тина години. С оглед на това, че нямам никакъв опит, време и достатъчно финанси, вероятно нещата ще се проточат :?
За момента разполагам само с две не особено качествени снимки от кухнята, но и те онагледяват общото състояние!
Планът за начало е изхвърляне на всички мебели и подмяна на дограма. Дограмата мисля да е троен стъклопакет навсякъде /кухня и стая - север, стая - юг/, спрял съм се за сега на Рехау с аргон в пакета....не знам дали е удачен избор цена-качество...и изпълнител Ролпласт. Терасата ще я остъклявам, като страните няма да са със стъклопакет, а с панели.
За момента имам няколко въпроса:
1. Стъклопакет или панел има по-добра изолация
2. Мисля да почистя мозайката с флекс и телена камбана, но какъв вид на телчетата да избера и на какви обороти се работи
3. Чудя се дали да слагам дограмата преди да се оправя с подовете /мозайка и паркет/.
Това като за начало....края ще е далеч! :lol:

Поздрави!

Прикачен файл

20160313_122743.jpg

Прикачен файл

20160313_122734.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Има едни фирми, идат и отнасят всичко, ако има нещо ценно за тях - не им плащаш. Това в София
Мозайка се чисти с белина. Купуваш няколко шишета, слагаш работните дрехи и обувки, маска на лицето и поливаш обилно. Или с кислол. Зависи какви са замърсяванията.
В никакъв случай с метална четка :-))). Ако след химическото почистване има нужда от друго, то е шкуене с камък или шкурка.
Така като гледам, имаш къртене на плочки и мивки...
Редът е 1. изпразване. 2. къртене и събаряне. 3. почистване. 4. дограми 5. стени. 6. подове
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ВЕФ- не хвърляй! Много е фенски
nikolovvd - майстор
n_a написа:
ВЕФ- ...
Голяма работа е!
Веднъж с Николай Джамбазов станах свидетел на "реклама" на ВЕФ.
Както бяхме на яхтата с чужденците, го потопи в морето, изчака да се отцеди водата и го пусна. За изненада на чужденците Вефа заработи. :lol:
Gnus - специалист
n_a написа:
ВЕФ- не хвърляй! Много е фенски
Сокол 308
Gnus - специалист
А по принцип най-логичното е първо да оправиш тавана, после дограмата, после стените и после пода.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Е, таван го броя към стените, кво да ме правиш, прос бояджия. Всъщност, смяна на ел и ВиК, направо задължително. С къртенето.
hard_core - специалист
Благодаря за насоките! Ще се постарая да ги спазя...лошото е, че дограмата в посочената фирма до края на месеца е с 20% намалена, което е близо 600 лв. надолу от общата редовна цена, и е доста изкушаващо! А няма как да се справя с
Gnus написа:
А по принцип най-логичното е първо да оправиш тавана, после дограмата, после стените и после пода.
n_a написа:
Е, таван го броя към стените, кво да ме правиш, прос бояджия. Всъщност, смяна на ел и ВиК, направо задължително. С къртенето.
до края на март, та варианта е или да я поръчам и във времето от 10-тина дни докато я доставят поне да изчистя ненужното, или да си карам по правилния ред и да се ослушвам за други прИмоции по-нататък.
Така или иначе в събота започвам с почистването...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Разбира се, че дограмата може със събаряне и тн, първа. Смяна на дограма, просто тябва да е преди оправяне на стени, инак е двойна работа
martobas - специалист
Първото и основно нещо, с което трябва да започнеш е да си направиш общ план, а не на парче, какво всъщност ще правиш с апартамента - преустройство, обособяване на тераси, промяна на предназначението на различните стаи. Бюджетът е много важен. Дограмата не е проблем, промоции винаги има. Не се хвърляй веднага на първата примамлива оферта. Почисти апартамента из основи. Махни балатума, плочките, обзавеждането. Оголен апартамента ще ти даде по ясна представа, какво всъщност е неговото състояние. Казвам ти го от личен опит с моя. Почни от банята, тя гълта доста пари. Кърти, събаряй и когато си готов да градиш, шпакловаш и т.нат си смени дограмата. Не нужно да се хвърляш да оправяш всичките стаи, щом не ти достигат парите. Ако имаш къде да живееш можеш да си позволиш да по-дълъг ремонт във времето.
Колко стаи е апартамента. Качи снимки на банята, на коридора, на стаите, на терасата, за да придобием някаква представа с какво се захващаш. От качените вече снимки можем само да гадаем, какво те чака. Успех, ще ти е нужен. :)
Терасата ще я остъклявам, като страните няма да са със стъклопакет, а с панели.
Защо с панел? Никога не съм бил почитател на това.
1. Стъклопакет или панел има по-добра изолация
Стъклопакет-панелът след време пожълтява, освен ако не е алуминиев, но той е цифра.
3. Чудя се дали да слагам дограмата преди да се оправя с подовете /мозайка и паркет/.
1 стъпка: оправяш покрива, ако си на последен етаж и той тече, или ако има някакви течове отгоре, особено в банята и терасата.
2 стъпка: таван.
3 стъпка: стени + дограма.
4 стъпка: под.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Ремонт на тухлен апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: