• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
FM STEREO - специалист
Провери контакта,с фазомер виж къде е фазата по светенето му,другият проводник е нулата,нея свържи чрез мостче 2.5mm2 към занулителните пера на контакта,провери с фазомера на перата не трябва да свети,вземи една пробна лампа,фасунга и крушка с закачен кабел към нея,с пробната лампа единият и край ''пипни'' занулителните пластини на контакта а другият край ''пипни'' фазата,ако контакта е занулен лампата трябва да светне,ако не значи нямаш нула на занулителните клеми на контакта,провери мостчето дали е добре свързано с нулата. Сто процента е това,ако не си наясно с токовете викни някой техник да провери тези неща!
onkelabg - специалист
FM STEREO написа:
Провери контакта,с фазомер виж къде е фазата по светенето му,другият проводник е нулата,нея свържи чрез мостче 2.5mm2 към занулителните пера на контакта,провери с фазомера на перата не трябва да свети,вземи една пробна лампа,фасунга и крушка с закачен кабел към нея,с пробната лампа единият и край ''пипни'' занулителните пластини на контакта а другият край ''пипни'' фазата,ако контакта е занулен лампата трябва да светне,ако не значи нямаш нула на занулителните клеми на контакта,провери мостчето дали е добре свързано с нулата. Сто процента е това,ако не си наясно с токовете викни някой техник да провери тези неща!
1-С фазомер е проверено,
-кое кьде е....фаза/нула
-мостче си имаше на самия контакт/кухнята/
при проверка с фазомер на перата на щепсела и контакта-не свети

Мисля си ,че проблема е в самата печка/вьтре/ в нея, а не в контактите. Съдя по-това че преди да сложа тази печка съм ползвал -Ел.котлон с 2 проводния удължител на сьщия занулен контакт и Отечка не е имало :roll:
iliya_i - майстор
onkelabg написа:
FM STEREO написа:
Провери контакта,с фазомер виж къде е фазата по светенето му,другият проводник е нулата,нея свържи чрез мостче 2.5mm2 към занулителните пера на контакта,провери с фазомера на перата не трябва да свети,вземи една пробна лампа,фасунга и крушка с закачен кабел към нея,с пробната лампа единият и край ''пипни'' занулителните пластини на контакта а другият край ''пипни'' фазата,ако контакта е занулен лампата трябва да светне,ако не значи нямаш нула на занулителните клеми на контакта,провери мостчето дали е добре свързано с нулата. Сто процента е това,ако не си наясно с токовете викни някой техник да провери тези неща!
1-С фазомер е проверено,
-кое кьде е....фаза/нула
-мостче си имаше на самия контакт/кухнята/
при проверка с фазомер на перата на щепсела и контакта-не свети

Мисля си ,че проблема е в самата печка/вьтре/ в нея, а не в контактите. Съдя по-това че преди да сложа тази печка съм ползвал -Ел.котлон с 2 проводния удължител на сьщия занулен контакт и Отечка не е имало :roll:
Добре, за контакта и печката разбрахме, но къде се прекъсва веригата между тях? Защо проверяваш само в двата края? проблема е някъде между тях и ако провериш възможните междинни точки ще намериш проблемното място. То е между точкта в която фазомера свети и точката в която не свети. То ти мериш само контакта (и то при изключен щепсел на печката) и корпуса.Толкова ли е трудно да провериш на пластините на щепсела, на кабелната обувка и на болта? Все пак форума не е за врачки.
onkelabg - специалист
но къде се прекъсва веригата между тях-Веригата от контакта с забоден в него щепсел се прекъсва в самата печка.
Вътре на дъното има клема с 2 пина + 0,
- и до нея се намира болта който е на корпуса на печката, на който е свързан зануления 3 проводник и сьщевремено и една тел, явно заземител за 2 котлона
Която преминава до всеки от тях и е притегната с гайка и болт.

Не съм се замислил, да проверя с фазомера-
-Първата междина точка,а имено при клемата и болта дали някьде ще светне....

Толкова ли е трудно да провериш на пластините на щепсела
-по този въпрос, аз го разбирам така
-да вкл. щепсъла в контакта и да видя с фазомера за отечка ли.... :?
iliya_i - майстор
Прикачен файл:
untitled.JPG
untitled.JPG (24.83 KиБ) Видяна 2208 пъти
FM STEREO - специалист
onkelabg написа:

1-С фазомер е проверено,
-кое кьде е....фаза/нула
-мостче си имаше на самия контакт/кухнята/
при проверка с фазомер на перата на щепсела и контакта-не свети

Мисля си ,че проблема е в самата печка/вьтре/ в нея, а не в контактите. Съдя по-това че преди да сложа тази печка съм ползвал -Ел.котлон с 2 проводния удължител на сьщия занулен контакт и Отечка не е имало :roll:
''-кое кьде е....фаза/нула''- Да определиш кой проводник на контакта е фаза и кой нула.Това се прави педи да се занули конткта,за да може нулата да се свърже с занулителните пера.

''при проверка с фазомер на перата на щепсела и контакта не свети''- да приемем,че контакта е занулен.

''Мисля си ,че проблема е в самата печка/вьтре/ в нея, а не в контактите. Съдя по-това че преди да сложа тази печка съм ползвал Ел.котлон с 2 проводния удължител на сьщия занулен контакт и Отечка не е имало''- Това е напълно погрешно,щом си ползувал двупроводен удължител котлона не е бил занулен,фазомера не е ти е светел защото въпросният котлон не е имал утечка и по това не може да съдиш,че контакта е ок.
Ако контакта е занулен,кабелът е изправен,провери този болт на който е свързан третия проводник да не е кородирал,ръждясал,също така провери стегнати ли са хубаво гайките,да не би да са разхлабени,всичко това провери при изключена печка от контакта! Някъде имаш прекъсване не зануляването,Ако печката е занулена фазомера не трябва да свети при утечка,ако има офазяване спрямо корпус предпазителя трябва да изключи за да се предотврати възможността от това токът да те убие! Това е смисълът от зануляването. От разсъжденията ти става ясно, че не си запознат с някой работи в електротехниката и за това е най добре да си извикаш ел.техник да открие проблема!-Това го казвам без да ми се сърдиш,за твоя безопасност,шега с тока не бива!
hidrazin - майстор
Всичко това е така с леко уточнение.
Ако има утечка към корпуса не е задължително предпазителя да изключи/изгори.
Зависи от тока на утечката. :-D
Ако обаче инсталацията е трипроводна и има ДТЗ - да. ДТЗ-то ще изключи.
:partyman:
FM STEREO - специалист
Да така е ако тока на утечката е малък башона няма да изгори,просто тази утечка ще се погаси вследствие на зануляването.
Hoвoceлckи - майстор
Да пробваме дали ще се справиш с една друга гимнастика. Намери една фасонка с крушка и две стърчащи жици. Намери проводник с дължина от печката до чешмата и вържи единия край за нея. Другия - за единия край (проводник) от фасонката. С другия й край потъркай по пантите на печката (като тя е включена и фазомера свети). Нещо такова може би ...
Прикачен файл:
проба.jpg
проба.jpg (78.01 KиБ) Видяна 1991 пъти
Напиши резултата.
onkelabg - специалист
Тия дни ще направя, всичко описано от вас, и ще разглобя Тая печка каквото може.Ще разглобя и контакта в кухнята на който е пробвам, да притегна или сменя моста м/у 0 и средното болтче/зануляването/ ако не ми вдъхва доверие моста, Ще го подменя.
С какъв проводник да подменя-стария такъв-за всеки случай.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Схема на свързване на плоча на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: