• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
Ти май искаш с трици маймуни да ловиш. Котлона, като разбра, че трябва да си купиш ключ за 5 лв. го заряза. Печката и тя стигна до кабел за 5 лв. и мислиш как да не ги дадеш и тях. Знай, че с електричеството на първо място е безопасността. Искаш ли заради тези 5 лв. икономия, които искаш да направиш, да пострадаш ти или някой от близките ти?
FM STEREO - специалист
Купи си кабел и не се занимавай с глупости,не си прави майтап с тока,могат да се направят много работи,но те се правят от хора които им е ясно за какво иде реч. Не си навътре с нещата и за това няма да ти давам акъл как може да стане,не искам после на съвестта да ми тежи ако не дай си боже предизвикаш злополука!
hidrazin - майстор
Аз дигам ръце от тази тема и се махам от нея. Няма какво повече да си троша пръстите.
:partyman:
onkelabg - специалист
От-свободните гнезда на вьтрешния разклонител,ще се закупи/направи/ разклонител 3х2,5кв-за печката на терасата.
Това последно остава....
-в предишното си мнение, нещо се обьрках ДОСТА яко......
onkelabg - специалист
Закупен кабел за нов удължител- 5м със сечение 3х2,5кв- с 3 гнезда/ контакт/-монтиран.
Схема на монтажа
1-контакт/стена/- занулен
2-кьс/1м/ разклонител в кунята с 3 гнезда,сечение на кабелите 3х2,5кв/занулен/-На него се включват/телевизор, микровълнова и новия разклонител за терасата/печката/
3-Новия разклонител, вклю в другия/късия/ и го изкарвам на терасата,когата ще се работи с Печката.

Проверих на щепсела/перата/ на новия разклонител/вкл в малкия разклонител/-дали ще светне някъде и.....
-в едно положение -няма, и на печката няма/корпус,котлони,панти на фурната/
-като се завърти на 180гр щепсела/новия/ се появява-слабо миждукане и на печката/корпус,панти,котлони/

Нещо аз ли съм объркал, или.....трябва ли нещо да се притеснявам.

ПС-Белязах си положението на новия разклонител/щепсел/ дето няма утечка, за всеки случай Де...
FM STEREO - специалист
Виж зануляването на късият удължител,ако всичко е добре,те бъзика контакта в който включваш удължителите,перата са му отслабени и няма добра връзка с щепсела,смени го с нов за да се оправи работата.А най добре е и да викнеш някой техник с оммер да ти замери плочите на тази печка и този с утечката го изхвърли,смени го с нов.
onkelabg - специалист
Ех как не се сетих, да купя нов контакт за кухнята... :axe: Може би от там да идва
-но по спомен, само с малкия удължител като го проверя на перата /щепсела/ няма да свети

Сега пробвах Новия/направен от мен/ разклонител
-включих го само него без ,да вкл-печката.....
-в едното положение на перата на щепсела му-фазомера не свети...
-При завъртане на 180гр- на пластините на щепсела СВЕТИ и от двете пера.

Нямам си на идея,от какво може да е...
-че кабела е твьрде дебел, за да го подвьржа в щепсела е едно на рька. Спазил сьм подредбата за зануляване/щарения жьлт/ е по-средата вьрзан, както и на тройката контакт.
-изолацията на кабела е здрава-Нов кабел все пак...
-щепсела е стар, демонтиран от стария разклонител
Ще разглобя сега пак да погледна от кьде може да идва тоя пробив.
Някакви насоки-освен в щепсела/перата му/ да погледна :?:
FM STEREO - специалист
Вътре в щепсела имаш допир между един от захранващите кабели и занулителният! Това е много опасно,оправи връзките,ако не можеш потърси ел.техник че ще се утрепеш бе момче!
onkelabg - специалист
FM STEREO написа:
Вътре в щепсела имаш допир между един от захранващите кабели и занулителният! Това е много опасно,оправи връзките,ако не можеш потърси ел.техник че ще се утрепеш бе момче!

Мамка му.....
Какво ли не правих току що...
-разменях местата на разклонителите. пьрво новия в контакта а в него Стария и после печката- Е да ,ама Не-пак си свети на перата
Няма да се пускам в подробности, просто много се ИЗЛОЖИХ :roll:
Просто по-логиката проблема за мен остана в малкия разклонител и то по-точно в контактните му гнезда, Занулителните пера не се допират до Щепсела. :axe:
След, като ги понатегнах малко, и включа, вече веригата/с печката/ и замеря с фазомера- пера,котлони,корпус,фурна-Няма светлина или утечка

ПС-За мен главния виновник, до някъде е контакта на малкия разклонител. Егати, каква малка подробност, и не обрьщане на внимание от моя страна, изписах сумати Глупости, за КОЕТО Ви се извинявам. :prayer:
FM STEREO - специалист
Хвърляй ги тези стари разклонители,продават се и готови,ако купуваш готов искай такъв с сечение на кабела 3х2.5мм2.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Схема на свързване на плоча на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: