• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
Изпробвана фирма: Глас Студио в София. Работят в цялата страна, доколкото четохме, иначе предлагат цялостният продукт - термо стъклата и фото печата готови за монтаж.
Провери каталога им онлайн: http://glass-studio.bg/katalog-print-stklo/

Изображение

Само че снимката стана грамаданска :shock:
Аз съм в рекламния бизнес и печат и реално 145 лева за размери 100/60 см стъкло с печат е твърде голяма сума една кухня би отишла на 500 -600 лева , те шкафовете може да се окажат по-евтини. Има няколко вариант да имате принтиран гръб по ваше желание но за много по малко пари в зависимост от изискванията за устойчивост на топлина и препарати.
Ето няколко варианта:
Вариант 1. Каквато плоскост имате без значение каква - фазер, пдч, пвц - налепена с напечатано със снимка или текстура по ваше желание пвц фолио цените средно са 25-55 лева на квадратен метър и си го поръчвате по размерите които ви трябват и се лепи
Плюсове: по-ниска цена от това няма, това е нещо предвидено за външни условия тоест е предостатъчно устойчиво
Минуси: не издържа на температура, ако не е ламинирано (ламината е прозрачно фолио налепено върху напечатаното фолио) печата няма да издържи на агресивни препарати и би се изтрил, но ако го миете с нещо по-нормално няма проблеми
Вариант 2.стъкло налепено на гърба му прозрачно пвц фолио след което се слага бяло фолио този вариант е отново по-евтин от варианта за директен печат върху стъклото и предостатъчно издръжлив, може да се мие с каквото си искате понеже реално миете стъклото а не фолиото, едно обикновено стъкло би издържало топлината от котлоните до него пробвано е топлината не е толкова голяма, но ако искате можете да ползвате и термо стъкло
Вариант 3. стъкло по ваш избор термо или не термо притиснато за стената с поставена разпечатка на хартия или тънък винил което се намират между стъклото и стената отново цената е в рамките 25-55 лева на квадрат + каквото стъкло си искате като ако се постави добре няма да си личи по никакъв начин че хартията или винила с не са реално напечатано стъкло

И трите варианта са в пъти по-евтини от линка горе и вършат същата работа, аз лично бих избрал третия понеже лесно ще мога да си сменям картинката като ми писне и цената за една такава разпечатка е смешна. Не правя реклама на моето работно място просто информирам, цени за всичко това зависи от града и ценоразписа на рекламната къща или печатница в която отидете.
bulhomes2 - майстор
statge написа:
...Вариант 3. стъкло по ваш избор термо или не термо притиснато за стената с поставена разпечатка на хартия или тънък винил което се намират между стъклото и стената отново цената е в рамките 25-55 лева на квадрат + каквото стъкло си искате като ако се постави добре няма да си личи по никакъв начин че хартията или винила с не са реално напечатано стъкло...
Бих модифицирал малко този. Гърба да не е стената, а още едно стъкло. Лесно ще се измислят скоби, които да ги стягат. Така ще се избегнат вероятни кухини между стъклото и стената, а и монтажа (и евентуалната подмяна след време) ще е по-лесен.

ПП. Мисля си за закрепването на двете стъкла едно към друго. Примерно - лягат едно върху друго, стягат се (не много силно да не се счупят, но достатъчно стегнато) с дървени летви и дърводелски стяги. По ръба се нанася слой силикон, върху него ивица армирано тиксо (или нещо подобно) и втори слой силикон. Би се получил стъклопакет без въздушната кухина.
8180 - майстор
bulhomes2 написа:
Бих модифицирал малко този. Гърба да не е стената, а още едно стъкло.
Второто не е задължително да е стъкло, но...
От практически опит стъкло + фолио с печат, залепено на ПДЧ.
Всичко беше перфектно докато не го монтираха на стената, където в един участък се получи някаква лека неуспоредност стъкло-ПДЧ. Веднага си пролича като някаква промяна в изображението - минимална, не мога да я опиша, ама снахата все там гледаше.
Вече я забрави, но имайте едно на ум. На гола стена още по-лошо. Обикновено там има и осветление, което подчертава дефектите.
Добър вариант е 2 - да се лепят печат на прозрачно + бяло фолио на гърба на стъклото, но изисква супер перфектност на лепенето и качество на лепилото. Доста фолиа са зле в лепилния слой - проба на малък участък и внимателна преценка. Монтажът е по-лесен и стандартен, обаче.
По некапризни са ненаситени картинки.
bulhomes2 - майстор
ПДЧ-то не е с толкова прави повърхности, колкото стъклото. Нормално е в една плоча да има няколко десети разлика в дебелината на различни места. Затова кантообрезните фрези с фиксиран размер ги настройват на по-голям размер от необходимия, и довършват с ръчна оберфреза обрязването на канта.
8180 написа:
bulhomes2 написа:
Бих модифицирал малко този. Гърба да не е стената, а още едно стъкло.
Второто не е задължително да е стъкло, но...
От практически опит стъкло + фолио с печат, залепено на ПДЧ.
Всичко беше перфектно докато не го монтираха на стената, където в един участък се получи някаква лека неуспоредност стъкло-ПДЧ. Веднага си пролича като някаква промяна в изображението - минимална, не мога да я опиша, ама снахата все там гледаше.
Вече я забрави, но имайте едно на ум. На гола стена още по-лошо. Обикновено там има и осветление, което подчертава дефектите.
Добър вариант е 2 - да се лепят печат на прозрачно + бяло фолио на гърба на стъклото, но изисква супер перфектност на лепенето и качество на лепилото. Доста фолиа са зле в лепилния слой - проба на малък участък и внимателна преценка. Монтажът е по-лесен и стандартен, обаче.
По некапризни са ненаситени картинки.
За първото наистина второто може да не е стъкло, при добро захващане във всички краища, ме съмнява да има проблеми.
За вариант 2 и лепилата на фолиата - Не мога да си представя колко калпаво фолио трябва да са ти показвали за да сметнеш че лепилния слой е лош, ние използваме само орафол, проблеми нямаме що се отнася до лепенето не се изисква никаква перфектност или подобно понеже в такъв случай не се лепи на сухо, а на мокро - тоест мокри се лепилния слой с вода (можете да ползвате за това помпичките от препаратите за стъкла), мокри се стъклото лепва се, после с шпатула се отстранява водата и въздуха зареди това че е мокро това става супер лесно понеже водата не дава на фолиото да залепне веднага, след това се изчаква да изсъхне и се слага втория слой сиреч бялото фолио по същия начин и всичко ще е перфектно. Колегите монтажисти понякога добавят и малко веро във водата за да се забави още повече залепването, но малки и тесни ленти като тези (те са по 60 см на около 3-4 метра обикновено) си ги лепят на директно сухо - но те са професионалисти аз това не го мога и бих ползвал вода :)

Тези неща за които пишем множество пъти съм ги прилагам но не за кухни а за аквариуми получава се много добре, други приложения които съм правил е пясъкоструйно или прозрачно фолио със разпечатка на каквото си поиска човек на стъклата с цел да не гледаш как съседа простира. Всякакви графики и и изображения на стените под формата на изрязано фолио, напечатано фолио, тапети, друга идея са светещи окачени тавани от винил със картинка по избор(най-често сме печатали разни небета), облепяне на мебели с едноцветно или напечатано с някаква картинка фолио, възможностите са много трябва само малко въображение, картинка и печатница или рекламна къща каквито има във всеки град в България

В началото на седмицата един човек дойде на работа и ме питаше за цени точно за това което бях писал тука, почти 100 процента съм сигурен че и той чел тази тема. :)
8180 - майстор
statge написа:
Не мога да си представя колко калпаво фолио трябва да са ти показвали за да сметнеш че лепилния слой е лош, ние използваме само орафол, ...
Радвам се на оптимизма, вярно, съвсем в духа на форума. :)
С "показване" дефектите на лепилото не се виждат (лесно), а при лепене "на вода" най-вече.
Лепил съм фолиа от още преди Орафол да се появи в БГ, а снахата си го напечата във фирмата, в която работеше. При нея лепенето си беше на лице и без забележки.

Аз споделих евентуалните проблеми - всеки си знае нататък - да пита, да пробва, да решава.
fionna - напреднал
Здравейте, никой от изброените варианти няма да постигне дълготрайният ефект на истинското принт стъкло.
Все пак всеки може да пробва. Много важно е и снимката и обработката. Ако сами не можете да обработите, това ще струва известна сума + закупуването на снимка. Досега никоя фирма с фолио не се е наемала да даде гаранция, че фолиото(или тапета, хартията) ще издържат на висока темп. и че няма да се сгърчат след време. Не напразно си я има тая технология.
8180 - майстор
fionna написа:
Здравейте, никой от изброените варианти няма да постигне дълготрайният ефект на истинското принт стъкло.
А, за Вашата гаранция нещо?
Аз се отказах на: "Достъпна и Сигрна Доставка".
Вижте и т.6 от Правилата тук.
  • 1
  • 2

Тема "Фото принт върху стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: