• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Мечтата на всяка домакиня
Kasap - специалист
Credo написа:
Кой какви размери дъски ползва, аз лично ползвам 4 различни.
Формат А4 ми е най-универсална. А5 е за рязане на мезета, а А3 за сериозна работа - транжиране, обезкостяване.
Така погледнато, май А5 ползвам най-често :partyman:
Привет, някой има ли идея откъде в БГ мога да намеря дъска от маслиново дърво? От много години имам лъжици за готвене от маслиново дърво, които си донесох от Тунис, и съм изключително доволна. Сега ме е яд, че тогава не си взех и купички, чинии, дъска, имаше всякакви неща за без пари почти, но конкретно дъска ми е на дневен ред в момента.
Credo - напреднал
Nia_01 написа:
Привет, някой има ли идея откъде в БГ мога да намеря дъска от маслиново дърво? От много години имам лъжици за готвене от маслиново дърво, които си донесох от Тунис, и съм изключително доволна. Сега ме е яд, че тогава не си взех и купички, чинии, дъска, имаше всякакви неща за без пари почти, но конкретно дъска ми е на дневен ред в момента.
Здрасти
Нямам идея от къде може да намериш в БГ такава дъска, и аз съм търсил материял за да направя дъски, изключително подходящ и красив материал. Ако все пак размислиш за други твърди дървесни видове, можеш да получиш сходна устойчивост на маслиновото дърво с качествено импрегниране. Аз търся евкалипт да пробвам чувал съм че бил доста интересен материал за кухненска дъска но не съм добре запознат.
lov - майстор
Nia_01 написа:
Привет, някой има ли идея откъде в БГ мога да намеря дъска от маслиново дърво? От много години имам лъжици за готвене от маслиново дърво, които си донесох от Тунис, и съм изключително доволна. Сега ме е яд, че тогава не си взех и купички, чинии, дъска, имаше всякакви неща за без пари почти, но конкретно дъска ми е на дневен ред в момента.
Може би не трябва да съжаляваш. Имам масивни фигурки правени от маслина едвам ги спасявам да не се нацепят. Тънките детайли са си нормални но при по голяма дебелина явно не стават нещата както е например една дъска. Склонни са към напукване при най малката промяна на влажността
А и всъщност тази маслина е диворастящ вид който е разпространен в африка и няма нищо общо с маслиновите дръвчета дето са примерно в южните ни съседи. Отделно всиките тези нещица са занаятчийска ръчна обработка за да може да се извади най доброто от материала. Маслината има винаги едни разкривени стебла и едва ли някой се занимава да я разбичва на дъски.Мнението да не ми се счита за меродавно но поне аз лично не съм виждал стебло дето да можеш да изкараш и една дъска.
Да, може и да си прав и затова да се правят предимно по-малки изделия. Жалко.

Наистина африканските маслини са си доста по-масивни дървета, поне според това което съм видяла, докато бях там, но едва ли някой ще тръгне да внася точно дъски за рязане от тунизийски дървета особено в настоящата ситуация...
parketmilanov - специалист
пет юли 15, 2016 9:14 pmNia_01 написа:
Привет, някой има ли идея откъде в БГ мога да намеря дъска от маслиново дърво? От много години имам лъжици за готвене от маслиново дърво, които си донесох от Тунис, и съм изключително доволна. Сега ме е яд, че тогава не си взех и купички, чинии, дъска, имаше всякакви неща за без пари почти, но конкретно дъска ми е на дневен ред в момента.
Привет , Произвеждаме дъски за рязане и сервиране , имаме и от маслинова дървесина
Магазина ни е в София ул.Оборище 77 или 0888785584 пращаме и с еконт https://www.facebook.com/pg/parketmilan ... 0458564242
EDI - майстор
Много хубави, Миланов, хвала. :partyman:
parketmilanov - специалист
нед авг 04, 2019 2:29 pmEDI написа:
Много хубави, Миланов, хвала. :partyman:
Благодарим ....Стараем се да се развиваме ...дъски ,маси , джиджаФки за дома ...:)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Качествената дървена кухненска дъска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: