Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
ktamen - специалист
ivanovbg написа:
земята се движи около слънцето с 30км/сек.
Някъде четох, че Земята наистина обикаля с 30км/с около слънцето. Ама слънцето обикаля около центъра на галактиката с 260км/с. Цялата ни галактика се движи към галактиката Андромеда с още повече километри в секунда. А цялата местна група галактики, към която се числи и Млечният Път и Андромеда, се движела на някъде си с 630км/с.
Тъй, че връзвайте се здраво за Земята, да не вземе да изпадне някой, че при тези скорости.........
p.v.x - майстор
Абе тя и Двулевката е кръгла , ама трудно застава на собствената си ос. :-D :lol: :lol:
Lisko - майстор
ktamen написа:
ivanovbg написа:
земята се движи около слънцето с 30км/сек.
Някъде четох, че Земята наистина обикаля с 30км/с около слънцето. Ама слънцето обикаля около центъра на галактиката с 260км/с. Цялата ни галактика се движи към галактиката Андромеда с още повече километри в секунда. А цялата местна група галактики, към която се числи и Млечният Път и Андромеда, се движела на някъде си с 630км/с.
Тъй, че връзвайте се здраво за Земята, да не вземе да изпадне някой, че при тези скорости.........
Ако перифразирам старите туристи на въпроса:
- Абе много духало горе по билото?
отговаряха:
- Ами духа, няма къде да ходи...

:-D :-D :-D

Тъй и с тия скорости - ами обикаля - няма къде да ходи!
ivanovbg - майстор
fox_vt написа:
ivanovbg написа:
VLADO66 написа:
Аз не съм много по сметките,ама като си мисля дали ако подскоча няколко пъти по една секунда, ще отида в съседния квартал( по-точно той ще дойде при мен), интересно, трябва да пробвам :-D
Ти внимавай кога скачаш, че земята се движи около слънцето с 30км/сек. Ако подскочиш в точното време може да се отзовеш неприятно далече от нея. :razz:


Иначе има един интересен факт. забелязал съм, че каквото е времето в Италия след 3 дни идва и тук. Значи се движи от запад на изток. Земята се движи около оста си от запад на изток. Да , ама по логиката би трябвало да изостава от движението на земята. Кой го движи него??? :?
Ам тъй де земята се върти от запад на изток демек от италия към нас и бурята в италия също се движи в тая посока.Ама нали е въздух изостава спрямо скороста на земята както изостава компота спрямо перката във шейкъра :lol:
Изостава, значи трябвада е обратното бурите трябва да се движат от нас към тях, но това не се случва.
profesionalist_wood - майстор
ktamen написа:
ivanovbg написа:
земята се движи около слънцето с 30км/сек.
Някъде четох, че Земята наистина обикаля с 30км/с около слънцето. Ама слънцето обикаля около центъра на галактиката с 260км/с. Цялата ни галактика се движи към галактиката Андромеда с още повече километри в секунда. А цялата местна група галактики, към която се числи и Млечният Път и Андромеда, се движела на някъде си с 630км/с.
Тъй, че връзвайте се здраво за Земята, да не вземе да изпадне някой, че при тези скорости.........

А правило ли ти е впечатление защо на Юпитер има огромни бури и е вечно в облаци? Защото денят му е 10 часа и скоростта на въртене е 12,6 km/s = 45 300 km/h
ktamen - специалист
На Юпитер още не съм ходил и нямам представа кво е времето там. Ама ако това, дето казваш е вярно, май ще е бая ветровито и дано не забравя преди да ида там да си сложа павета в джобовете :idea:
profesionalist_wood - майстор
ktamen написа:
На Юпитер още не съм ходил и нямам представа кво е времето там. Ама ако това, дето казваш е вярно, май ще е бая ветровито и дано не забравя преди да ида там да си сложа павета в джобовете :idea:
Що павета бе? :lol: Гравитацията й е огромна и там реално ще тежиш 300 кг :-D Потърси в чичо Гугъл.
Човек, тежащ 100 кг на Земята, ще тежи 254 кг на Юпитер.
http://m.profit.bg/news.php?id=116284
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
А правило ли ти е впечатление защо на Юпитер има огромни бури и е вечно в облаци?
Юпитер е газов гигант. Не се знае дали въобще има някакво твърдо ядро. Това е кълбо от газове. Това е причината.
profesionalist_wood - майстор
toolegittoquit написа:
profesionalist_wood написа:
А правило ли ти е впечатление защо на Юпитер има огромни бури и е вечно в облаци?
Юпитер е газов гигант. Не се знае дали въобще има някакво твърдо ядро. Това е кълбо от газове. Това е причината.
Преди години когато пускаха сондата към планетата,учените регистрираха удар когато се разби на нея. Няма логика да е кълбо от газове,нали ще се разнесат газовете,нещо ги задържа на едно място а то е скалисто кълбо,ако нямаше гравитация щеше да смърди слънчевата система на амоняк :-D
toolegittoquit - майстор
profesionalist_wood написа:
Няма логика да е кълбо от газове,нали ще се разнесат газовете,нещо ги задържа на едно място...
То и СЛЪНЦЕТО е кълбо от газове.

Тема "Знаете ли че земята била плоска." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: