• 1
  • 2
Ако сте ремонтирали нещо в дома си. Качете тук вашите снимки. Преди - След
profesionalist_wood - майстор
Хм,я да попитам: Тъй като кооперацията ни е санирана по европрограма и балкона ми е издаден с 40 см навън и е широка 170 см и височина 80 см. Имам ли право да го остъкля с ПВЦ дограма защото балкона е изцяло от бетон :?
stivemaster - майстор
Нищо интересно, освен това че в поредната седянка на саморекламиращи се талибани единствения който е в съзнание е жена.Срамота бе пичове и поздравления за колежката enterprise.
Искам да я допълня,по точно не само нея а и архитекта който е цитирала:
Проблемите които могат да възникнат, след появата на такива изпълнители,като пусналия темата, които си позволявам да нарека талибани ,са и други не само описаните по горе.Едни от основните пропуснати, са промените в конструкцията на сградите,а именно разрушаването на оградни панели при панелните блокове,утежняване на терасите конзолно,недопустими промени във вида на помещенията в апартаментите ,а именно мокри над сухи.Освен това, заместването на правилните материали на парапетите, с аматьорски системи от газобетонни блокчета за преградна зидария,несъобразени нито с предназначението си нито с изискванията към елемента който заместват ,те могат да станат причина за много неприятни инциденти в бъдеще.Какво имам предвид - всеки би могъл да направи проверка, какво е натоварването от вятър за района, в който живее и да прецени сам ,ако живее примерно като мен на 16 етаж ,че блокчета от Итонг 5см натоварени динамично с теглото на изолацията си 50-75кг.и пвц дограмата за нормална тераса 150-160г при поривист вятър на височина 50м просто биха хвръкнали на светофара в непосредствена близост.

Спирам дотук, че ще запаля и ще изпиша още истини, което ме натоварва.
  • 1
  • 2

Тема "Усвояване на балкони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: