• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
tinalex - специалист
Аз имам на вилата 12 кубика басейн при дълбочина 150см.Зимата го точа наполовина и го завивам с едни скари и отгоре полиетиленово платнище.Не замръзва,вилата ми е в планината.За басейна използвам готови хлорни таблетки,по 200гр. парчето.Имам пясъчен филтър,собствена разработка,оригиналните струват от 300лв нагоре.Мухите и листата почиствам с кепче,дъното обиром с едно приспособление с гумена човка от прахосмукачка.Басейна е радост за гостите и тормоз за домакините.Но децата много го обичат.Заслужава си.Всяка пролет минавам стените със син фасаген.Много е хигиенично.5 кг. са достатъчни.Мислех да слагам плочки,но ме мързи.Това лято ще купя един слънчев панел да го топля.
tuninghuman - специалист
tinalex написа:
Аз имам на вилата 12 кубика басейн при дълбочина 150см.Зимата го точа наполовина и го завивам с едни скари и отгоре полиетиленово платнище.Не замръзва,вилата ми е в планината.За басейна използвам готови хлорни таблетки,по 200гр. парчето.Имам пясъчен филтър,собствена разработка,оригиналните струват от 300лв нагоре.Мухите и листата почиствам с кепче,дъното обиром с едно приспособление с гумена човка от прахосмукачка.Басейна е радост за гостите и тормоз за домакините.Но децата много го обичат.Заслужава си.Всяка пролет минавам стените със син фасаген.Много е хигиенично.5 кг. са достатъчни.Мислех да слагам плочки,но ме мързи.Това лято ще купя един слънчев панел да го топля.
би ли качил някоя друга снимка ...
tinalex - специалист
С удоволствие,само да разбера как да намаля размера на снимките.Дайте акъл,моля.
tuninghuman - специалист
tinalex написа:
С удоволствие,само да разбера как да намаля размера на снимките.Дайте акъл,моля.
ето http://imagevenue.com/
тук посочваш къде е снимката на компютърът ти и даваш SEND
после копираш и пускаш тук кода който се генерира.

това е.
crez - майстор
tinalex написа:
Аз имам на вилата 12 кубика басейн при дълбочина 150см.Зимата го точа наполовина и го завивам с едни скари и отгоре полиетиленово платнище.Не замръзва,вилата ми е в планината.За басейна използвам готови хлорни таблетки,по 200гр. парчето.Имам пясъчен филтър,собствена разработка,оригиналните струват от 300лв нагоре.Мухите и листата почиствам с кепче,дъното обиром с едно приспособление с гумена човка от прахосмукачка.Басейна е радост за гостите и тормоз за домакините.Но децата много го обичат.Заслужава си.Всяка пролет минавам стените със син фасаген.Много е хигиенично.5 кг. са достатъчни.Мислех да слагам плочки,но ме мързи.Това лято ще купя един слънчев панел да го топля.
Колега,би ли споделил как си направил пясъчния филтър и аз искам да правя такъв,че хартиените много често ги сменям и не са дотам ефективни. Сники,чертежче някое и друго.
tinalex - специалист
Взех казан от 50 литров бойлер-поцинкован,че е най-евтин.С фланец,без нагревател.Купих геотекстилно платно-продава се на килограм,ситна фракция,едра фракция и кварцов пясък-той е най-големия проблем.Слоевете отдолу-нагоре са-едра фракция,ситна фракция,геотекстилно платно 2 ката,пясък,геотекстилно платно,ситна фракция,едра фракция.Казана стои с фланеца нагоре.Двете тръби от фланеца се удължават с полипропилен до дъното,без да го допират.Дупката на фланеца за нагревателя е точно за един цол муфа.Вкарвам отгоре,изкарвам отдолу.Помпата надува филтъра.Но имай предвид че ако има фина мътилка,ти трябва коагулант за да я обере.Иначе ако го напълниш басейна с чиста вода,няма проблем цяло лято.Дъното се обира през ден обаче.Абе,играчка си е.Казана беше 54лв,арматура за около10лв,геотекстилно платно за 10лв,кварцов пясък за 15лв.Това е масрафа.
taran - специалист
Ето от къде можете да се сдобиете с кварцов пясък,има различни едрини http://www.q-sands.com/
manobg - специалист
За да не пускам нова тема искам да питам тук някой знае ли от къде мога да си купя помпа за басейн защото старата се развали и след няколко ремонта вече за нищо не става.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "БАСЕЙН" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: