Работа с гипскартон за напреднали.
subzero - специалист
в смисъл да не се огъне нещо от влагата и да се напука шпакловката
Чаро - Акълия
много се шашавиш бе баце, :lol: няма да се огъне освен ако не тече вода м/у прозореца и стената....
слагай смело и стига се притеснява....
Todorov_V - специалист
Здравейте,

Виждам, че темата е доста стара, но смятам не и неактуална. Вместо да отварям нова тема за въпроси вече обсъждани тук, смятам е по-редно просто да си задам въпроса тук.

След смяна на дограмата ( военен блок - панел), някои от вас се сещат, какво се случва при свалянето на старите прозорци а именно падат парчета гипс, с който е пълнено, парчета тухли, парчета панели и дупката след демонтажа е с едни 3-4 че и 5 см. по-голяма от колкото очакваш. Иска ми се с материалите, които имам да се опитам да обърна прозорците, но какво искам и какво е подходящо са две различни неща...Разполагам със стиропор и обикновен свързващ гипс 5 кг. чувал. Идеята ми е да запълня дупките със стиропор и отгоре пълня гипс и толкова, но...знам ли сега това влияе ли се от климатичните промени отвън, удачно ли е не е ли. Отвън е санирано преди време (просто дойде преди възможност за дограма), нарушението на санировката е сравнително малко, но за отвън нямям идея как да се оправи контакт с дограмата пак да има. Друго което евентуално мога да пробвам е с гипсокартон и гипс. Моля за мнения. Всичко опира до средства и за това и ми се иска с това, което вече имам. На места дограмата е на равно със стената, но на места се разминава, като не говорим за перфектно правено, тъй като основен ремонт скоро няма да се прави. Става въпрос за 7 линейни метра и малко (вътрешната страна само), отвън малко ще почака, сега питам за вътре само.

Благодаря ви.

Тема "Питане за обръщане около прозорци." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: