• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bigdragon - майстор
bran написа:
Явно ще се избира от тези гореспоменатите от мен, да разбирам че и двете са добър вариант с малки забележки. Според вас кое да избера.
Аз съм с втората от предния ти пост. Цената тогава беше същата 398лв....
Изображение

Кладенеца е 16 метра с воден стълб 5...12 метра.
Налягането (1.6 бара на кота 0 при отворена поливна
система) стига за 3...4 пръскалки за тревата...

Шест години е в кладенеца, вадил съм я два пъти за смяна на маркуч
и за смяна на обратен клапан.

Маркуча от 3/4" го смених с полиетиленов 1" (32мм)

Обратния клапан е сменен, защото направих системата с
хидрофор и автоматика за поддържане на постоянно налягане 2 бара.
Оригиналната гумена пеперуда не издържаше това налягане и се
обръщаше (на хидростатичното налягане си държеше нормално).
iva6ki - специалист
Имат в homemax :wink:

Прикачен файл

11.jpg
11.jpg (48.19 KиБ) Видяна 4401 пъти
bran - напреднал
По скоро това на близо половин цена.
Прикачен файл:
einhel.jpg
einhel.jpg (12.54 KиБ) Видяна 4397 пъти
bran - напреднал
След не малко терзания реших да спестя близо половината пари и се спрях Einhell BG-DW 900 N за 229лв.
Първите впечатления са много добри, да не кажа изключителни за това което очаквах. На 12.5м. потопена помпата от които 2.2 воден стълб с маркуч 1 цол + 30м маркуч 3/4 на -1 метър денивелация поне, дебита е страхотен за моите разбирания.
На клипчето се вижда дебита, първо с всички гореспоменати маркучи и втората час на изхода на кладенеца с 1 цол.
http://vbox7.com/play:55e0062d27

Исках да попитам, дали е нужно да се слага някакъв обратния клапан, да не изтича водата обратно като спра помпата.
kozl - майстор
При някои помпи е вграден, при други като опция добавен към комплекта, а повечето се продават без ОК.
Какво пише в упътването?
bran - напреднал
Инструкцията не е при мен, от интерес питах дали би имало проблем или е желателно.
kozl - майстор
Като няма ОК се създава обратен поток, който върти работното колело (турбината) наобратно. Според зависи конструкцията на помпата може и да няма проблем обратното въртене.
По-малко е натоварването на двигателя на центробежната помпа при пуск с пълни тръби. А ОК държи пълни тръбите.
Но зимаска ОК създават проблеми оти пълните тръби замръзват. :shock:
CappY - специалист
bran написа:
След не малко терзания реших да спестя близо половината пари и се спрях Einhell BG-DW 900 N за 229лв.
Първите впечатления са много добри, да не кажа изключителни за това което очаквах. На 12.5м. потопена помпата от които 2.2 воден стълб с маркуч 1 цол + 30м маркуч 3/4 на -1 метър денивелация поне, дебита е страхотен за моите разбирания.
На клипчето се вижда дебита, първо с всички гореспоменати маркучи и втората час на изхода на кладенеца с 1 цол.
http://vbox7.com/play:55e0062d27

Исках да попитам, дали е нужно да се слага някакъв обратния клапан, да не изтича водата обратно като спра помпата.
И аз заглеждам същия модел. Има ли поплавък да я защити от работа на сухо? Може ли да и се направи хидрофор с нея? Само електронен пресостат достатъчно ли е?

Имам кладенец, 11 метра от най-високата точка до повърхността на водата + 3.5метра до дъното. Кладенеца е с диаметър 50см.
Незнам каква е водата, колко бързо свършва, нито колко бързо се пълни. Идеята ми е отначало да я използвам за поливане в последствие евентуално ако водата е хубава да я вържа и към къщата. Бих искал да е с пресостат да може да не пускам помпата самостоятелно, а да отвивам кранчето. :)
Каква система е най-добре да изпозлвам в моя случай?

А какво мислите за следната сравнена с Einhell-a?
MuTeB_ - специалист
вт юли 12, 2016 12:32 ambran написа:
Здравейте, бих искал съвет/избор м/у две помпи които съм набелязал в нетта, разбира се ако имате други възможности моля да ги споделите.
Кладенеца има воден стълб от 2.20м и 10.5м до водата. Вече водата като излезе от кладенеца, има лек наклон надолу където ще се полива малка градина от 0.7 дк с 20-30м маркуч. Коя от тези помпи е удачна като не държа да е скъпа много, макс до 400лв. Разбира се ако има такава която ще ми върши работа и за 200лв, не бих я зачеркнал от избора.

Gardena Classic 5500/3 http://www.argo-market.com/Products/Details/1050
PEDROLLO TOP MULTI ІІ http://vodnipompi.net/pedrollo-top-multi-%D1%96%D1%96/
Здравейте, аз съм в момента пред същата дилема - дали педролото или гардената. Кладенец 12м и вода на 6 метра. Моля за мнение от ползватели. Ще се използва осново за разпръсквачи поливащи 100 кв.м трева и малко капково на цветя.

1. Gardena Classic 5500/3
2. Многостъпална потопяема помпа TOP MULTI 2
miroki - майстор
При капково играе роля и времето, т.е. ватовете.
Едната е 900 другата 550.
Моята на Педроло е 250 вата и за това още не съм махнал, въпреки, че не е потопяема.
Ако вземеш Педроло пиши отзиви, че съм се спрял на TOP MULTI 1
Че е 370 вата, и ще вади 50-60 л.м. На 1 до 1,5 атм. А кладенецът ми е сходен до някъде с твоя.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Потопяема помпа за кладенец.Избор до 400лв" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: