HAXZOR_BG - помощник
Ще стане ли залепването върху стена с люпещ се латекс под тапети?
https://postimg.org/image/jbfpw77lt/
vgeorgiev - специалист
Аз не бих го направил.
шоп - майстор
HAXZOR_BG, искате хептем мързеливо да минете!

Без труд и прах няма да се разминете. Вземете една тесла и хубаво обработете стената до здраво. Грундирайте с подходящ грунд и тогава работете.

Така бих постъпил аз ако стената е супер права. Ако не бих работил с конструкция.

П.П. А какво Ви спира да изчукате всичко до здраво и да си направите шпакловка?
HAXZOR_BG - помощник
Стаята е ~8м2 и е много тясна, затова предпочитам лепене, а не конструкция. Чукането с тесла не е много добър вариант, защото от другата страна на стената има баня с плочки на около ~12 г. Стената е панел дебел 6,5 см. :? Като цяло целта на ремонта е изправяне на много криви стени. Знам, че варианта с конструкцията е по-добър, но в стаята едвам се побира два персона спалня със скрин.
шоп - майстор
Направо съм шах, да не кажа мат!

Панел с дебелина 6,5см не съм виждал. Хем съм от поколението, което е ходило на практика в ДК, очевидец съм на строежа на панелни жилища и съм правил ремонти в доста панелки.

В коя област на Бг домостроителните са правили панели с такава дебелина?

П.П. стая 8м2 също не съм виждал. Виждал съм, но по документи се е водело килер или мокро помещение. Ако е толкова криво си изчукайте стените внимателно за да не паднат плочките в съседното помешение, измажете и направете шпакловка. Аз бях дотук. Ако има колеги с повече опит и фантазия нека споделят.
HAXZOR_BG - помощник
По документи е било кухня. Ако на другите стени този проблем го няма може ли да се лепи след грундиране само?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
МОЖЕ ДА СЕ ЛЕПИ НА ЗДРАВА МАЗИЛКА. ВЪРХУ ХАРТИЯ И БОЯ НЕ

Мокриш и със шпаклата стържеш. Колко да е крив тоя панел! Сложи мастара и виж, че със шпакловка ще се оправиш, щом ти е тясно
HAXZOR_BG - помощник
Пробвах с мокрене. Става сравнително бързо това е резултата за 5 мин. https://postimg.org/image/6uzpgszqf/
vgeorgiev - специалист
Изчисти латекса до здраво. Грундирай с розовия грунд на Боро. Забъркай гипсово лепило. Мажеш с малмашката по стената, веднага мрежа и върху мрежата пак гипсово лепило. После си викни човек да го шпаклова.

Варианта с теслата никога не ми е допадал.

Аз свалих три слоя блажна боя около 6м2 с флекса и диск за неметал, а ти се плашиш от латекс :)

Тема "Лепене на гипсокартон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: