• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33
Ел. инструментите. Консумативи.
iva6ki - специалист
Andisi написа:
Ей този съм го гледал конкретно, но съм виждал и други - https://www.amazon.de/Stanley-Kompresso ... B005F7RGZA
За 20 евро отгоре :roll: http://www.lidl.de/de/parkside-kompress ... b2/p131199
Chefo77 - майстор
Безмаслен наистина не е добър вариант, макар аз да съм с такъв (ползвам го точно с такер). Недостатъците му в практиката са съвсем различни - не трябва да работи дълго време, защото прегрява и определено е доста по-шумен от маслените аналози. И въпреки това, е по-добре безмаслен марков, отколкото маслен Райдър, на който не знаеш кога ще му се строши цамовото бутало. Което - УАУ - не се покрива от гаранцията :lol: :lol: :lol:
preslav - майстор
Andisi написа:
Аз се чудя кое е по-добре, двуглав но директно вързан към мотора или с една глава и с ремък? С двете глави ще пълни по-бързо, но дали ще има проблем от неподвижната връзка?
Вече писах по-горе, че не съм фен на всичко в едно и ще се обоснова. Гръмне ли едната част, гърми всичко, обикновено проблема е в лагера между главата и мотора, строши ли се този лагер на боклука отива и главата и мотора. Другото, което ми е направило впечатление е, че тези компресори са по-високооборотни т.е. по-шумни и с по-кратък живот. Термично също не изглеждат добре, топлината от главата се предава на мотора от там на въпросния лагер и т.н. За ремонто пригодност няма да говоря защото сам надали ще си оправяш компресора, но рано или късно ще се стигне до ремонт, който ще е по-скъп.
И все пак всичко зависи от това за какво ще се ползва компресора и от там какво ще е натоварването му.
themask - специалист
Да отупам прахоляка с един въпрос:

Какви маркучи са най-удачни за компресор и откъде мога да се сдобия с такива? Помня, че някъде се коментираше сечение от 10мм...
themask - специалист
Поради небивалия интерес се оправих сам с маркучите, но да ви питам друго - като не ползвате компресора, изпускате ли му въздуха или го оставяте под налягане?
:partyman:
bulhomes2 - майстор
От какъв зор да го изпускаш?
themask - специалист
bulhomes2 написа:
От какъв зор да го изпускаш?
Нямам идея, начинаещ съм и затова питам. Може да е вредно... :wink:
preslav - майстор
themask написа:
bulhomes2 написа:
От какъв зор да го изпускаш?
Нямам идея, начинаещ съм и затова питам. Може да е вредно... :wink:
Зависи от много фактори!
Първо - редно е да изпуснеш поне част от въздуха, по този начин изгонваш конденза - говорим за най-ниската точка на ресивера (балона за въздух).
Второ - за какво ти е съд под налягане ако няма да го ползваш следващите дни?
Трето - въпрос на личен избор е, но "празна пушка гърми сама веднъж на 100 години", какво да кажем за пълната, а манометрите, а редуцирите, които са под излишно напрежение.
Четвърто - на много битови компресори е монтиран ФАБРИЧНО клапан, който след изключване на компресора разтоварва системата и отделя конденза, дали случайно някой е вложил още едни 50-70 лева за този клапан?
themask - специалист
preslav написа:
Първо - редно е да изпуснеш поне част от въздуха, по този начин изгонваш конденза - говорим за най-ниската точка на ресивера (балона за въздух).
Второ - за какво ти е съд под налягане ако няма да го ползваш следващите дни?
Трето - въпрос на личен избор е, но "празна пушка гърми сама веднъж на 100 години", какво да кажем за пълната, а манометрите, а редуцирите, които са под излишно напрежение.
Четвърто - на много битови компресори е монтиран ФАБРИЧНО клапан, който след изключване на компресора разтоварва системата и отделя конденза, дали случайно някой е вложил още едни 50-70 лева за този клапан?
1. Това за конденза е ясно
2. Добър въпрос :)
3. Тук си прав.
4. Какво означава да разтовари системата? Не мисля, че има такъв клапан.

Засега имаме 2 противоположни мнения - едно за и едно против :?
mitashki911 - специалист
preslav написа:
themask написа:
bulhomes2 написа:
От какъв зор да го изпускаш?
Нямам идея, начинаещ съм и затова питам. Може да е вредно... :wink:
Зависи от много фактори!
Първо - редно е да изпуснеш поне част от въздуха, по този начин изгонваш конденза - говорим за най-ниската точка на ресивера (балона за въздух).
Второ - за какво ти е съд под налягане ако няма да го ползваш следващите дни?
Трето - въпрос на личен избор е, но "празна пушка гърми сама веднъж на 100 години", какво да кажем за пълната, а манометрите, а редуцирите, които са под излишно напрежение.
Четвърто - на много битови компресори е монтиран ФАБРИЧНО клапан, който след изключване на компресора разтоварва системата и отделя конденза, дали случайно някой е вложил още едни 50-70 лева за този клапан?
+1
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 33

Тема "Компресор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: