• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
curizo - напреднал
Здравейте.
Наскоро си купих DVR на Q-see в комплект с 4 камери. Проблема е, че през нощта не се вижда много ясен образ.
Камерите са от този тип,

http://www.q-see.com/products/product_d ... d=86&pid=2

а сега си мисля дали тия

http://www.q-see.com/products/product_d ... d=88&pid=2

са по-добри и дали ще ми свършат работа / добра видимост до 20 метра /.
Ако някой е ползвал подобни моля да сподели впечетления. Благодарско.
майсторе - напреднал
Подобри си осветеността.
hidrazin - майстор
Ами в този ценови клас при липса на допълнително осветление не очаквай кой-знае колко.
Вторият модел е по-добър според спецификациите - има повече TV линии и повече светодиоди за осветяване.
QM6006B
ditronix - специалист
Също като при човека-на тъмно трудно се вижда,освен това е черно-бяло. Колегата ти дава вярната насока-може да се монтират прожектори с датчици на движение,но не ги слагай срещу камерите,защото тогава хептен нищо няма да виждаш. Двата вида камери са различни,тази,която ти е в момента е с матрица на SONY и би трябвало да е по-добра. Втората е с по-голямо фокусно разстояние,следователно с нея ще виждаш по-далече,но ъгълът ще се свие малко. Въобще трябва да се отчитат доста фактори при избора на камерите. Рекордерите са си рекордери,каквото и да вземеш-ще ти свърши работа. От къде се снабди с тези неща че ми е интересно да видя какво предлагат,ако не е тайна разбира се :wink:
kuger - майстор
А не може ли просто да се монтират инфрачервени прожектори, пак с датчик движение?
hidrazin - майстор
Може, стига прожектора да е в границите на диапазона на камерата.
Инфрачервения диапазон си е доста широк - от 0,7 до 300 μm и ако камерата вижда в друг диапазон от този на
прожектора ефекта е никакъв.
:partyman:
pavelari - майстор
http://www.sectron.com/
ето тук има доста камери
за около 200 лева може да намерите добри
ИЧ светлина "виждат" всички камери - дори пробвайте тази на телефона си като като я осветите с дистанционното на телевизора - образът обаче ще е черно бял.
Най качествено и евтино става с прожектор и пир датчик за да пестите ток - т.е. да осветявате при събитие.
Камера за навън трябва да издържа от -25 до +70 и да е водозащитена - не става с 50 лева.
tanq222 - специалист
Напоследък доста съседи казват, че има крадци в квартала. Много съм притеснена, защото в момента мъжът ми е в чужбина. Искам да си сложа камера, разбира се, тя няма да ме спаси, но все пак ще се чувствам по-спокойно. Може ли да ми препоръчате някой модел?
MamaMy - майстор
Тя камерата трудно ще замести мъжа освен ако не е със специална форма и то в този случай само частично. Друг е въпроса, че някой или трябва да реагира на тази камера при взлом или постфактум да разпознае извършителя. В повечето случаи извършителите са непознати за вас и трудно откриваеми при това качество на камерите. :wink:
Lisko - майстор
pavelari написа:
ИЧ светлина "виждат" всички камери....
Само когато нямат ИЧ филтър или им е нарочно махнат.
Съвременните фотоапарати, вече не само най-скъпите, имат ИЧ филтър и когато искаш да правиш ИЧ снимки или клипове се налага рискова операция по премахването му.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Камера за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: