• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Иванвас - специалист
Здравейте. Подскажете ми кое лепило да ползвам за станни плочки 20х60 и теракотени плочи 33х33. Повечето от плочите ще се лепят върху мазилка и замазка, но Някои от плочите ще се лепят върху гипскартон и ютонг, на всякъде виналното покритие ще е двукомпонентна хидроизолация.
Блогодаря предварително.
VLADO66 - майстор
Или Баумит флекс топ
chapara - майстор
За фаянс и теракот на мазилка и замазка СМ11, за картон и итонг СМ16 :wink: :roll:
Иванвас - специалист
Искаше ми се да ползвам само едно лепило, затова се надявах СМ12 да е компромисен вариант за всичките ми повърхности. Това СМ12 ELASTIC е с подобрени показатели, дали няма да става да ползвам него? http://www.gsstroimarket.bg/download/44 ... 12_new.pdf
chapara - майстор
Е, става, аз ти дадох бюджетна формула :wink:
jekasus - майстор
Иванвас написа:
на всякъде финалното покритие ще е двукомпонентна хидроизолация.
Хвърляш си пари на вятъра...
Само в зоната на душа по стените на 2 метра и май пода е с един общ сифон? - там със застъпване на другите стени на 20-30 см.
chapara написа:
за картон и итонг СМ16
Чакай да те заям пак :-D Като си шпакловал тези две повърхности със лепило и мрежа , те вече не са итонг и картон :-D
Иванвас - специалист
Хвърляш си пари на вятъра...
Ами всъщност хидро изолацията така или иначе я имам, затова минах на цяло две ръце.
Възникна ми един друг проблем който касае подредбата на плочките по стените, ще ви питам тук та да не правя друга тема.
Плочките ще са подредени горе-долу така.
Изображение
Проблемът е, че 3 хоризонтално поставени плочи правят 1 вертикална, но като прибавим и 4-те фуги към плочите, сумарно стават повече от вертикалната плоча +фугите. Т.е. хоризонталните фуги ще се разминават много грозно.
Подскажете някакъв трик за решаване на този проблем. Единствено което се сетих е различно широки фуги, но няма да ми хареса крайната визия.
chapara - майстор
Освен да играеш с фугите , друга алтернатива няма, като се фугира финно ще е добре.
Чакай да те заям пак :-D Като си шпакловал тези две повърхности със лепило и мрежа , те вече не са итонг и картон :-D
Все пак са критични основи, с възможност за вибрации :wink:
jekasus - майстор
chapara написа:
Все пак са критични основи, с възможност за вибрации
Ако ги е правил бай Иван, съм съгласен, затова не пускам странични хора на терена си...
Иванвас написа:
ще ви питам тук та да не правя друга тема.
Коя пунда, от кой магазин го нарисува? Ако я познавам, да и помърморя :-D
  • 1
  • 2

Тема "CM12 или CM16" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: